Dołącz do nas: Facebook likes Twitter 374 followers Instagram followers
Youtube 208 subscribers
  • MKS Dąbrowa Górnicza - 7R Solna Wieliczka

    12 stycznia, Dąbrowa Górnicza g.17:00
    MKS Dąbrowa Górnicza
    vs
    7R Solna Wieliczka
Proszę przepisać tekst z obrazka:

Klub

Sekcja siatkówki w Dąbrowie Górniczej powstała w 1992 roku
Pierwszą drużynę zgłoszono do rozgrywek w sezonie 1993/94. Byli to młodzicy, których trenował Wiesław Cieślik. Już w następnym sezonie wystartowali juniorzy pod wodzą trenera Waldemara Kawki. Skład tej drużyny tworzyli między innymi: Leszek Rus, Michał Maligłówka, Jarosław Bąk, Tomasz Masłowski, Marcin Komnata, Marcin Mucha.

Później stworzono sekcję siatkówki dziewcząt, którą oparto na uczennicach II LO im. Stefana Żeromskiego w Dąbrowie Górniczej. Zespół wtedy reprezentowały: Dorota Wojtczak, Maria Romel, Monika Wrońska, Katarzyna Ramos, Marta Meres, Karolina Bijak, Aleksandra Korzec, Kamila Plewniok i Agata Łaz.
 

W drugim sezonie startów drużyna ta zdobyła wicemistrzostwo województwa śląskiego i zajęła III miejsce w makroregionie. Turniej ten rozegrano w Kędzierzynie Koźlu.
 

Istotnym momentem w historii dąbrowskiej siatkówki było powstanie klas sportowych o profilu siatkarskim w Zespole Szkół Sportowych w Dąbrowie Górniczej. Przyspieszyło to znacznie rozwój tej dyscypliny sportu. Od tego momentu siatkarze i siatkarki dąbrowskiego MMKS-u zaczęły odnosić sukcesy. Po awansie siatkarek do ekstraklasy w sezonie 2006/2007 klub zmienił nazwę na Miejski Klub Sportowy Dąbrowa Górnicza.  
 

Do rozgrywek PlusLigi Kobiet 2009/2010 drużyna przystąpiła pod nazwą ENION Energia MKS Dąbrowa Górnicza, po tym jak sponsorem tytularnym klubu została firma ENION Energia Sp. z o.o. wiążąc się umową sponsorską z klubem na trzy lata. Dzięki pozyskaniu sponsora tytularnego, który znacznie podniósł budżet klubu, drużyna skorzystała z dzikiej karty przyznanej przez Europejską Konfederację Siatkówki (CEV) i po raz pierwszy w historii zadebiutowała w najbardziej elitarnych klubowych rozgrywkach siatkarskich Europy: CEV Champions League - w Polsce nazywanych Ligą Mistrzyń.

 

Przed sezonem 2014/2015 w drużynie nastąpiło wiele zmian, między innymi pojawił się nowy sztab szkoleniowy na czele z pierwszym trenerem – Argentyńczykiem Juanem Manuelem Serramalerą. W okresie przygotowawczym do rozgrywek MKS był niepokonany, a sezon ligowy rozpoczął od trzech kolejnych zwycięstw. Rozgrywki ORLEN Ligi drużyna zakończyła na piątym miejscu, a w Pucharze CEV odpadła dopiero w ¼ finału, po dwumeczu z Galatasaray Stambuł.


W okresie letnim w klubie doszło do wielu zmian. Na stanowisko drugiego trenera powołana została była zawodniczka MKS-u, Magdalena Śliwa. Do drużyny dołączyło wiele nowych siatkarek, m.in. medalistki mistrzostw Polski z poprzedniego sezonu Karolina Różycka i Deja McClendon, świeża reprezentantka Polski Kamila Ganszczyk czy wychowanka MKS-u, Nadia Wydmańska. Atak wzmocniła Rebecca Perry, która w poprzednim sezonie zdobyła srebrny medal Ligi Mistrzyń.

W trakcie okresu przygotowawczego MKS wygrał turniej o Puchar Prezydenta Miasta Krosno, a także zajął trzecie miejsce w silnie obsadzonych zawodach SGB Samsung Supercup. Początek sezonu w wykonaniu dąbrowianek był bardzo dobry - podopieczne trenera Serramalery wygrały pierwsze cztery mecze.
P1

Sponsorzy & Partnerzy

Sponsorzy Tytularni

100 lat Dąbrowy Górniczej Dąbrowa Górnicza

Sponsorzy Premium

Arcelor Mittal Poland PKM Sosnowiec

Partnerzy

Partnerzy medialni