Dołącz do nas: Facebook likes Twitter 351 followers Instagram followers
Youtube 211 subscribers
  • MŁODZICZKI MKS DĄBROWA GÓRNICZA WICEMISTRZYNIAMI POLSKI!

    Informacje >>>
Proszę przepisać tekst z obrazka:

Klub

Sekcja siatkówki w Dąbrowie Górniczej powstała w 1992 roku
Pierwszą drużynę zgłoszono do rozgrywek w sezonie 1993/94. Byli to młodzicy, których trenował Wiesław Cieślik. Już w następnym sezonie wystartowali juniorzy pod wodzą trenera Waldemara Kawki. Skład tej drużyny tworzyli między innymi: Leszek Rus, Michał Maligłówka, Jarosław Bąk, Tomasz Masłowski, Marcin Komnata, Marcin Mucha.

Później stworzono sekcję siatkówki dziewcząt, którą oparto na uczennicach II LO im. Stefana Żeromskiego w Dąbrowie Górniczej. Zespół wtedy reprezentowały: Dorota Wojtczak, Maria Romel, Monika Wrońska, Katarzyna Ramos, Marta Meres, Karolina Bijak, Aleksandra Korzec, Kamila Plewniok i Agata Łaz.
 

W drugim sezonie startów drużyna ta zdobyła wicemistrzostwo województwa śląskiego i zajęła III miejsce w makroregionie. Turniej ten rozegrano w Kędzierzynie Koźlu.
 

Istotnym momentem w historii dąbrowskiej siatkówki było powstanie klas sportowych o profilu siatkarskim w Zespole Szkół Sportowych w Dąbrowie Górniczej. Przyspieszyło to znacznie rozwój tej dyscypliny sportu. Od tego momentu siatkarze i siatkarki dąbrowskiego MMKS-u zaczęły odnosić sukcesy. Po awansie siatkarek do ekstraklasy w sezonie 2006/2007 klub zmienił nazwę na Miejski Klub Sportowy Dąbrowa Górnicza.  
 

Do rozgrywek PlusLigi Kobiet 2009/2010 drużyna przystąpiła pod nazwą ENION Energia MKS Dąbrowa Górnicza, po tym jak sponsorem tytularnym klubu została firma ENION Energia Sp. z o.o. wiążąc się umową sponsorską z klubem na trzy lata. Dzięki pozyskaniu sponsora tytularnego, który znacznie podniósł budżet klubu, drużyna skorzystała z dzikiej karty przyznanej przez Europejską Konfederację Siatkówki (CEV) i po raz pierwszy w historii zadebiutowała w najbardziej elitarnych klubowych rozgrywkach siatkarskich Europy: CEV Champions League - w Polsce nazywanych Ligą Mistrzyń.

 

Przed sezonem 2014/2015 w drużynie nastąpiło wiele zmian, między innymi pojawił się nowy sztab szkoleniowy na czele z pierwszym trenerem – Argentyńczykiem Juanem Manuelem Serramalerą. W okresie przygotowawczym do rozgrywek MKS był niepokonany, a sezon ligowy rozpoczął od trzech kolejnych zwycięstw. Rozgrywki ORLEN Ligi drużyna zakończyła na piątym miejscu, a w Pucharze CEV odpadła dopiero w ¼ finału, po dwumeczu z Galatasaray Stambuł.


W okresie letnim w klubie doszło do wielu zmian. Na stanowisko drugiego trenera powołana została była zawodniczka MKS-u, Magdalena Śliwa. Do drużyny dołączyło wiele nowych siatkarek, m.in. medalistki mistrzostw Polski z poprzedniego sezonu Karolina Różycka i Deja McClendon, świeża reprezentantka Polski Kamila Ganszczyk czy wychowanka MKS-u, Nadia Wydmańska. Atak wzmocniła Rebecca Perry, która w poprzednim sezonie zdobyła srebrny medal Ligi Mistrzyń.

W trakcie okresu przygotowawczego MKS wygrał turniej o Puchar Prezydenta Miasta Krosno, a także zajął trzecie miejsce w silnie obsadzonych zawodach SGB Samsung Supercup. Początek sezonu w wykonaniu dąbrowianek był bardzo dobry - podopieczne trenera Serramalery wygrały pierwsze cztery mecze.
L1 - CEWE
P2

Sponsorzy & Partnerzy

Sponsorzy Tytularni

100 lat Dąbrowy Górniczej Dąbrowa Górnicza

Sponsorzy Ligi

Plus

Sponsorzy Główni

Hyundai Szymański Dąbrowskie Wodociągi SsangYong Szymański Przedsiębiorstwo Miejskie MZUM.pl

Sponsorzy Premium

Arcelor Mittal Poland Centrum Formy Optokom

Partnerzy medialni