Dołącz do nas: Facebook likes Twitter 315 followers Instagram 544 followers
Youtube 202 subscribers
  • GRATULACJE DLA JUNIOREK i KADETEK

Juniorki MKS Dąbrowa Górnicza zdobyły złoty i srebrny medal, a kadetki złoto Mistrzostw Śląska!
    Więcej o sukcesach
  • MKS Dąbrowa Górnicza - KSZO Ostrowiec Św.

24 lutego, 17:00, Hala Widowiskowa "Centrum"

Złote kadetki MKS-u!

Kolejny sukces dąbrowskiej młodzieży. Kadetki MKS-u Dąbrowa Górnicza zostały Mistrzyniami Śląska po zwycięstwie w turnieju finałowym, rozgrywanym w Zespole Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków.

Dąbrowianki z pierwszego zespołu kadetek podczas trzydniowego turnieju najpierw pokonały drugi, młodszy zespół 3:0, następnie ograły rówieśniczki z BKS-u Stal Bielsko-Biała 3:1, a w niedzielnym meczu o pierwsze miejsce w tabeli nie dały szans drużynie MKS-u „Dwójka” Zawiercie 3:0 i pewnie sięgnęły po okazały puchar za mistrzostwo Śląska!

Po spotkaniu finałowym trener Grzegorz Balcarek chwalił swój zespół za świetny mecz finałowy. - Bardzo cieszę się z tego złota kadetek, bo konkurencja była duża. Musieliśmy rywalizować z 5-6 zespołami będącymi na wysokim poziomie, aby zdobyć pierwsze miejsce. W poprzednich dwóch turniejach zwycięstwa były wyszarpane krwią, potem i łzami. W finale jednak zagraliśmy najlepiej w tym sezonie. Dwa tygodnie temu w jednym z meczów półfinałowych schodziliśmy pokonani w konfrontacji z zespołem z Zawiercia, a dzisiaj nie daliśmy im dojść do głosu – dodał trener Balcarek.

Wyniki turnieju finałowego:

MKS Dąbrowa Górnicza – MKS II Dąbrowa Górnicza 3:0 (25:20, 25:20, 25:20)

BKS Stal Bielsko-Biała – MKS „Dwójka" Zawiercie 0:3 (19:25, 21:25, 21:25)

MKS II Dąbrowa Górnicza – MKS "Dwójka" Zawiercie 1:3 (15:25, 24:26, 25:22, 20:25)

MKS Dąbrowa Górnicza – BKS Stal Bielsko-Biała 3:1 (33:31, 27:25, 9:25, 25:23)

BKS Stal Bielsko-Biała – MKS II Dąbrowa Górnicza 3:2 (25:21, 25:23, 22:25, 15:25, 15:12)

MKS "Dwójka" Zawiercie – MKS Dąbrowa Górnicza 0:3 (21:25, 14:25, 17:25)