Dołącz do nas: Facebook likes Twitter 288 followers Instagram 470 followers
Youtube 191 subscribers
 • Chemik Police - MKS Dąbrowa Górnicza

  21 grudnia, 18:00, Police
  Chemik Police
  vs
  MKS Dąbrowa Górnicza
 • #25LatTradycji

  W 2017 roku obchodzimy jubileusz powstania (1992-2017)!
 • MKS - ŁKS 1:3 (18:25, 25:23, 18:25, 21:25)

  16 grudnia, 18:00, Hala Centrum
  MKS Dąbrowa Górnicza
  vs
  ŁKS Commercecon Łódź
 • Dzieciaki Kibicują MKS

  Darmowy wstęp dla najmłodszych kibiców i ich rówieśników!
  Dzieciaki Kibicują MKS
Proszę przepisać tekst z obrazka:

Wywozimy z Sopotu trzy punkty

W 20. kolejce Orlen Ligi, Tauron MKS Dąbrowa Górnicza zdobywa trzy punkty na północy kraju, wygrywając z Atomem Trefl Sopot 1:3.

Wyrównaną walkę w pierwszym secie obserwowaliśmy do stanu 6:6. Dąbrowiankom udało się odskoczyć na cztery punkty, dzięki skutecznej grze blokiem i punktom zdobytym przez Olę Sikorską ze środka boiska (7:11). W kolejnych akcjach sopocianki poprawiły grę w obronie i zaczęły wyprowadzać skuteczne kontrataki, doprowadzając do remisu (12:12). Po krótkim przestoju obudziły się przyjezdne i za moment znów wyraźnie prowadziły (15:20). W końcówce seta ponownie zacięła się dąbrowska maszyna - swoich ataków na przemian nie kończyły Helena Horka i Tamara Kaliszuk, i przewaga stopniała do jednego oczka (22:23). W ostatniej akcji zablokowana została Bednarek i zespół gości wygrał pierwszą odsłonę 22:25.

Zawodniczki Taurona MKS-u drugiego seta rozpoczęły od trzypunktowego prowadzenia (2:5, 3:6). Długo jednak nie utrzymały wypracowanej przewagi (7:7) i na nowo musiały walczyć o każdy punkt z ambitnie grającymi rywalkami (12:13). W dalszej części, w swojej grze pogubiły się młode siatkarki Atomu i słabszą dyspozycję szybko wykorzystała dąbrowska ekipa, odskakując na kilka punktów (15:22). Tamara Kaliszuk zapisała na swoim koncie dwa oczka zdobyte bezpośrednio z zagrywki i MKS wygrał drugiego seta 16:25. 

Wydawało się, że po dwóch wygranych setach, tryumf w w trzeciej partii to tylko kwestia czasu. Niestety, dąbrowianki po wyrównanym początku (3:3), seryjnie zaczęły popełniać błędy (7:4) i przewaga gospodyń urosła do ośmiu punktów (13:5). Siatkarki z Dąbrowy Górniczej próbowały jeszcze złapać kontakt z przeciwniczkami (13:8), ale nie były wstanie znaleźć recepty na rozpędzone sopocianki, które świetnie grały w polu zagrywki i bloku (22:14). Trzecią odsłonę w wysokich rozmiarach wygrały zawodniczki Atomu Trefla 25:16.

Miejscowe podbudowane efektownym zwycięstwem w poprzedniej partii, czwartego seta rozpoczęły od dwupunktowego prowadzenia (4:2). Przyjezdne wyciągnęły wnioski z lekcji, jaką otrzymały kilka minut wcześniej i od razu wzięły się za odrabianie strat (4:4, 6:6). Po skutecznym kontrataku Damaske i wspólnym bloku Mras i Wójcik, gospodynie były jeszcze na prowadzeniu (9:7, 11:9), ale do głosu coraz bardziej zaczęły dochodzić dąbrowianki, które zdobyły pięć punktów z rzędu (12:17) i już do końca kontrolowały przebieg seta, wygrywając go 17:25 i całe spotkanie 1:3.

MVP: Kamila Ganszczyk

Atom Trefl Sopot - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 1:3 (22:25, 16:25, 25:16, 17:25)
 

Atom Trefl: Mielczarek, Skorupa, Damaske, Goliat, J. Łukasik, Gajewska, Kulig (Libero) oraz M. Łukasik, Bednarek, Wójcik,Mras, Fedusio
Tauron MKS: Horka, Paszek, Weiss, Ganszczyk, Kaliszuk, Sikorska, Lemańczyk (Libero) oraz Ciesiulewicz, Drabek, Castiglione

Fot. Bartosz Konieczko
L1 - CEWE
P1

Sponsorzy & Partnerzy

Sponsorzy Tytularni

100 lat Dąbrowy Górniczej Dąbrowa Górnicza

Sponsorzy Ligi

Plus

Sponsorzy Główni

Hyundai Szymański Dąbrowskie Wodociągi SsangYong Szymański Przedsiębiorstwo Miejskie MZUM.pl

Sponsorzy Premium

Arcelor Mittal Poland Centrum Formy Optokom

Partnerzy medialni