Już 14 października MKS Dąbrowa Górnicza rozpocznie sezon 2017/2018. Sprawdź terminarz!

Głosowanie zakończone. Zobacz, kto tworzy drużynę 25-lecia MKS-u Dąbrowa Górnicza!
    Drużyna 25-lecia
Proszę przepisać tekst z obrazka:

Wywozimy z Sopotu trzy punkty

W 20. kolejce Orlen Ligi, Tauron MKS Dąbrowa Górnicza zdobywa trzy punkty na północy kraju, wygrywając z Atomem Trefl Sopot 1:3.

Wyrównaną walkę w pierwszym secie obserwowaliśmy do stanu 6:6. Dąbrowiankom udało się odskoczyć na cztery punkty, dzięki skutecznej grze blokiem i punktom zdobytym przez Olę Sikorską ze środka boiska (7:11). W kolejnych akcjach sopocianki poprawiły grę w obronie i zaczęły wyprowadzać skuteczne kontrataki, doprowadzając do remisu (12:12). Po krótkim przestoju obudziły się przyjezdne i za moment znów wyraźnie prowadziły (15:20). W końcówce seta ponownie zacięła się dąbrowska maszyna - swoich ataków na przemian nie kończyły Helena Horka i Tamara Kaliszuk, i przewaga stopniała do jednego oczka (22:23). W ostatniej akcji zablokowana została Bednarek i zespół gości wygrał pierwszą odsłonę 22:25.

Zawodniczki Taurona MKS-u drugiego seta rozpoczęły od trzypunktowego prowadzenia (2:5, 3:6). Długo jednak nie utrzymały wypracowanej przewagi (7:7) i na nowo musiały walczyć o każdy punkt z ambitnie grającymi rywalkami (12:13). W dalszej części, w swojej grze pogubiły się młode siatkarki Atomu i słabszą dyspozycję szybko wykorzystała dąbrowska ekipa, odskakując na kilka punktów (15:22). Tamara Kaliszuk zapisała na swoim koncie dwa oczka zdobyte bezpośrednio z zagrywki i MKS wygrał drugiego seta 16:25.

Wydawało się, że po dwóch wygranych setach, tryumf w w trzeciej partii to tylko kwestia czasu. Niestety, dąbrowianki po wyrównanym początku (3:3), seryjnie zaczęły popełniać błędy (7:4) i przewaga gospodyń urosła do ośmiu punktów (13:5). Siatkarki z Dąbrowy Górniczej próbowały jeszcze złapać kontakt z przeciwniczkami (13:8), ale nie były wstanie znaleźć recepty na rozpędzone sopocianki, które świetnie grały w polu zagrywki i bloku (22:14). Trzecią odsłonę w wysokich rozmiarach wygrały zawodniczki Atomu Trefla 25:16.

Miejscowe podbudowane efektownym zwycięstwem w poprzedniej partii, czwartego seta rozpoczęły od dwupunktowego prowadzenia (4:2). Przyjezdne wyciągnęły wnioski z lekcji, jaką otrzymały kilka minut wcześniej i od razu wzięły się za odrabianie strat (4:4, 6:6). Po skutecznym kontrataku Damaske i wspólnym bloku Mras i Wójcik, gospodynie były jeszcze na prowadzeniu (9:7, 11:9), ale do głosu coraz bardziej zaczęły dochodzić dąbrowianki, które zdobyły pięć punktów z rzędu (12:17) i już do końca kontrolowały przebieg seta, wygrywając go 17:25 i całe spotkanie 1:3.

MVP: Kamila Ganszczyk

Atom Trefl Sopot - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 1:3 (22:25, 16:25, 25:16, 17:25)

Atom Trefl: Mielczarek, Skorupa, Damaske, Goliat, J. Łukasik, Gajewska, Kulig (Libero) oraz M. Łukasik, Bednarek, Wójcik,Mras, Fedusio
Tauron MKS: Horka, Paszek, Weiss, Ganszczyk, Kaliszuk, Sikorska, Lemańczyk (Libero) oraz Ciesiulewicz, Drabek, Castiglione