Dołącz do nas: Facebook likes Twitter 349 followers Instagram followers
Youtube 210 subscribers
  • MŁODZICZKI MKS DĄBROWA GÓRNICZA WICEMISTRZYNIAMI POLSKI!

    Informacje >>>
Proszę przepisać tekst z obrazka:

Wielkie, zwycięskie emocje!

Po obfitującym we zwroty akcji meczu MKS pokonał Legionovię 3:2.

W pierwszym secie wydawało się, że wszystko układa się po myśli dąbrowianek. Grały pewnie i kończyły kontrataki. Solidnie w ofensywie spisywała się Aliona Martiniuc, dobrze blokowała Natalia Perlińska. Przewaga gospodyń szybko rosła i wynosiła  już nawet pięć punktów 15:10. Niestety dla MKS-u zapas punktowy szybko stopniał (16:15) po nieskończonych akcjach w ofensywie i własnych błędach, a na dodatek siatkarki z Legionowa doprowadziły do gry na przewagi, którą wygrały (26:28). Jakby mało było nieszczęść po stronie MKS-u, dąbrowianki przybite pechową porażką źle weszły w drugiego seta, którego znacznie przegrały (12:25) i trener Andrzej Stelmach musiał wstrząsnąć zespołem w przerwie.

Trzecia partia nie zapowiadała zmiany obrazu meczu. Przy stanie 19:15 dla przyjezdnych mało kto wierzył, że dąbrowianki będą w stanie cokolwiek zmienić. A jednak! Martiniuc wspierana przez Patrycję Polak w ataku dzielnie kontrowała, a swoje w polu zagrywki zrobiła też wprowadzona Aleksandra Lipska. Udało się doścignąć gości (20:20), a dzięki walecznej grze świetnie blokującej Eweliny Tobiasz i zagrywce Barbory Purchartovej Zagłębianki dopięły swego (25:22). Uskrzydlone dąbrowianki nie wypuściły takiej szansy z rąk i będąc na fali doprowadziły do wyrównania w czwartej partii (25:22). Zwycięzcę miał rozstrzygnąć tie-break.

W decydującej partii dąbrowianki dzięki atakom Polak i Purchartovej szybko odskoczyły na kilka punktów (6:3), ale Legionovia nie odpuściła i doprowadziła do wyrównania 12:12. W decydującym momencie as Purchartovej dał dwa punkty przewagi (14:12), której MKS już nie dał sobie wydrzeć i zgarnął cenne dwa punkty. 


MKS Dąbrowa Górnicza - Legionovia Legionowo 3:2 (26:28, 12:25, 25:22, 25:22, 15:13)

MKS: Martiniuc, Purchartova, Polak, Perlińska, Ciesiulewicz, Grbac, Drabek (l) oraz Lipska, Tobiasz, Trivunović, Dreczka.

Legionovia: Jasek, Mielczarek, Pacak, Damaske, Alagierska, Szpak, Korabiec (l) oraz Mikołajewska, Bączyńska, Grabka. 

MVP: Aliona Martiniuc


Fot. Daniel Szer
L1 - CEWE
P1

Sponsorzy & Partnerzy

Sponsorzy Tytularni

100 lat Dąbrowy Górniczej Dąbrowa Górnicza

Sponsorzy Ligi

Plus

Sponsorzy Główni

Hyundai Szymański Dąbrowskie Wodociągi SsangYong Szymański Przedsiębiorstwo Miejskie MZUM.pl

Sponsorzy Premium

Arcelor Mittal Poland Centrum Formy Optokom

Partnerzy medialni