Dołącz do nas: Facebook likes Twitter 363 followers Instagram followers
Youtube 211 subscribers
  • MKS Dąbrowa Górnicza - 7R Solna Wieliczka

    12 stycznia, Dąbrowa Górnicza g.17:00
    MKS Dąbrowa Górnicza
    vs
    7R Solna Wieliczka
Proszę przepisać tekst z obrazka:

Wielkie, zwycięskie emocje!

Po obfitującym we zwroty akcji meczu MKS pokonał Legionovię 3:2.

W pierwszym secie wydawało się, że wszystko układa się po myśli dąbrowianek. Grały pewnie i kończyły kontrataki. Solidnie w ofensywie spisywała się Aliona Martiniuc, dobrze blokowała Natalia Perlińska. Przewaga gospodyń szybko rosła i wynosiła  już nawet pięć punktów 15:10. Niestety dla MKS-u zapas punktowy szybko stopniał (16:15) po nieskończonych akcjach w ofensywie i własnych błędach, a na dodatek siatkarki z Legionowa doprowadziły do gry na przewagi, którą wygrały (26:28). Jakby mało było nieszczęść po stronie MKS-u, dąbrowianki przybite pechową porażką źle weszły w drugiego seta, którego znacznie przegrały (12:25) i trener Andrzej Stelmach musiał wstrząsnąć zespołem w przerwie.

Trzecia partia nie zapowiadała zmiany obrazu meczu. Przy stanie 19:15 dla przyjezdnych mało kto wierzył, że dąbrowianki będą w stanie cokolwiek zmienić. A jednak! Martiniuc wspierana przez Patrycję Polak w ataku dzielnie kontrowała, a swoje w polu zagrywki zrobiła też wprowadzona Aleksandra Lipska. Udało się doścignąć gości (20:20), a dzięki walecznej grze świetnie blokującej Eweliny Tobiasz i zagrywce Barbory Purchartovej Zagłębianki dopięły swego (25:22). Uskrzydlone dąbrowianki nie wypuściły takiej szansy z rąk i będąc na fali doprowadziły do wyrównania w czwartej partii (25:22). Zwycięzcę miał rozstrzygnąć tie-break.

W decydującej partii dąbrowianki dzięki atakom Polak i Purchartovej szybko odskoczyły na kilka punktów (6:3), ale Legionovia nie odpuściła i doprowadziła do wyrównania 12:12. W decydującym momencie as Purchartovej dał dwa punkty przewagi (14:12), której MKS już nie dał sobie wydrzeć i zgarnął cenne dwa punkty. 


MKS Dąbrowa Górnicza - Legionovia Legionowo 3:2 (26:28, 12:25, 25:22, 25:22, 15:13)

MKS: Martiniuc, Purchartova, Polak, Perlińska, Ciesiulewicz, Grbac, Drabek (l) oraz Lipska, Tobiasz, Trivunović, Dreczka.

Legionovia: Jasek, Mielczarek, Pacak, Damaske, Alagierska, Szpak, Korabiec (l) oraz Mikołajewska, Bączyńska, Grabka. 

MVP: Aliona Martiniuc


Fot. Daniel Szer
P2

Sponsorzy & Partnerzy

Sponsorzy Tytularni

100 lat Dąbrowy Górniczej Dąbrowa Górnicza

Sponsorzy Premium

Arcelor Mittal Poland Centrum Formy

Partnerzy

Partnerzy medialni