Dołącz do nas: Facebook likes Twitter 343 followers Instagram followers
Youtube 211 subscribers
  • MŁODZICZKI MKS DĄBROWA GÓRNICZA WICEMISTRZYNIAMI POLSKI!

    Informacje >>>
Proszę przepisać tekst z obrazka:

Walka była, zabrakło zimnej krwi i punktów.

W meczu 12. kolejki LSK dąbrowianki uległy Poli Budowlanym Toruń 1:3.

Dąbrowianki od początku miały problemy ze skończeniem własnej akcji, brakowało doświadczonej Any Grbac, która z powodów zdrowotnych nie wystąpiła w meczu. Gospodynie szybko traciły kolejne punkty (2:5, 5:10, 10:18), a torunianki ustawiły szczelny blok. Trener Andrzej Stelmach próbował podwójnej zmiany w postaci Aleksandry Lipskiej i Agaty Michalewicz, jednak nie zmieniło to obrazu gry w pierwszym secie. Szwankowało przyjęcie, co wykorzystywały torunianki i pewnie dokończyły pierwszego seta.

W drugiej partii obraz gry nie zmienił się. Koncertowo grała była zawodniczka MKS-u Dorota Ściurka, która inteligentnie znajdowała niekryte punkty boiska. Znów brakowało przyzwoitego przyjęcia (tylko 27%), a na środku siatki brylowała  Anna Lewandowska. Dąbrowiankom „szło jak po grudzie” (3:8, 9:16, 13:21) i brakowało wykończenia akcji (zaledwie 29% skutecznych ataków). W przerwie trener Andrzej Stelmach musiał znaleźć sposób na solidnie grające torunianki.

I po części się to udało. W trzeciej partii MKS wrócił do waleczności i nieustępliwości na boisku, dobrą zmianę dała Agata Michalewicz, która swoim rozegraniem zaskoczyła przeciwniczki. Wzrósł procent w ofensywie (50% skuteczności), ustabilizowało się też przyjęcie (46%). Dąbrowianki przegrywały już w tej odsłonie 11:16 i 18:21, ale doprowadziły do remisu 21:21 i dzięki świetnym zagrywkom Natalii Perlińskiej rozstrzygnęły tę partię na własną korzyść, dając szansę na pozytywne zakończenie.

Niestety dla MKS-u torunianki nie pozwoliły wydrzeć sobie punktów. W czwartym secie gra obu ekip przypominała sinusoidę. Dąbrowianki przegrywały już 9:13, ale złapały kontakt (13:14). W końcówce seta jednak MKS pogubił się, zaczął popełniać własne błędy, co wykorzystały rywalki „kąśliwymi” serwisami”, odskoczyły na pięć punktów i zapewniły sobie komplet „oczek” w bardzo ważnym meczu.


MKS Dąbrowa Górnicza – Poli Budowlani Toruń 1:3 (19:25, 14:25, 25:22, 20:25)

MKS: Martiniuc, Tobiasz, Purchartova, Polak, Perlińska, Trivunović, Drabek (l) oraz Lipska, Colik, Baidiuk, Ciesiulewicz, Michalewicz.

Poli: Ściurka, Lewandowska, Wójcik, Bałucka, Cvetanović, Kavalenka, Nowak (l).

MVP: Marta Wójcik


Autorem zdjęć jest Daniel Szer.
L1 - CEWE
P1

Sponsorzy & Partnerzy

Sponsorzy Tytularni

100 lat Dąbrowy Górniczej Dąbrowa Górnicza

Sponsorzy Ligi

Plus

Sponsorzy Główni

Hyundai Szymański Dąbrowskie Wodociągi SsangYong Szymański Przedsiębiorstwo Miejskie MZUM.pl

Sponsorzy Premium

Arcelor Mittal Poland Centrum Formy Optokom

Partnerzy medialni