Dołącz do nas: Facebook likes Twitter 363 followers Instagram followers
Youtube 211 subscribers
  • MKS Dąbrowa Górnicza - 7R Solna Wieliczka

    12 stycznia, Dąbrowa Górnicza g.17:00
    MKS Dąbrowa Górnicza
    vs
    7R Solna Wieliczka
Proszę przepisać tekst z obrazka:

Walka była, zabrakło zimnej krwi i punktów.

W meczu 12. kolejki LSK dąbrowianki uległy Poli Budowlanym Toruń 1:3.

Dąbrowianki od początku miały problemy ze skończeniem własnej akcji, brakowało doświadczonej Any Grbac, która z powodów zdrowotnych nie wystąpiła w meczu. Gospodynie szybko traciły kolejne punkty (2:5, 5:10, 10:18), a torunianki ustawiły szczelny blok. Trener Andrzej Stelmach próbował podwójnej zmiany w postaci Aleksandry Lipskiej i Agaty Michalewicz, jednak nie zmieniło to obrazu gry w pierwszym secie. Szwankowało przyjęcie, co wykorzystywały torunianki i pewnie dokończyły pierwszego seta.

W drugiej partii obraz gry nie zmienił się. Koncertowo grała była zawodniczka MKS-u Dorota Ściurka, która inteligentnie znajdowała niekryte punkty boiska. Znów brakowało przyzwoitego przyjęcia (tylko 27%), a na środku siatki brylowała  Anna Lewandowska. Dąbrowiankom „szło jak po grudzie” (3:8, 9:16, 13:21) i brakowało wykończenia akcji (zaledwie 29% skutecznych ataków). W przerwie trener Andrzej Stelmach musiał znaleźć sposób na solidnie grające torunianki.

I po części się to udało. W trzeciej partii MKS wrócił do waleczności i nieustępliwości na boisku, dobrą zmianę dała Agata Michalewicz, która swoim rozegraniem zaskoczyła przeciwniczki. Wzrósł procent w ofensywie (50% skuteczności), ustabilizowało się też przyjęcie (46%). Dąbrowianki przegrywały już w tej odsłonie 11:16 i 18:21, ale doprowadziły do remisu 21:21 i dzięki świetnym zagrywkom Natalii Perlińskiej rozstrzygnęły tę partię na własną korzyść, dając szansę na pozytywne zakończenie.

Niestety dla MKS-u torunianki nie pozwoliły wydrzeć sobie punktów. W czwartym secie gra obu ekip przypominała sinusoidę. Dąbrowianki przegrywały już 9:13, ale złapały kontakt (13:14). W końcówce seta jednak MKS pogubił się, zaczął popełniać własne błędy, co wykorzystały rywalki „kąśliwymi” serwisami”, odskoczyły na pięć punktów i zapewniły sobie komplet „oczek” w bardzo ważnym meczu.


MKS Dąbrowa Górnicza – Poli Budowlani Toruń 1:3 (19:25, 14:25, 25:22, 20:25)

MKS: Martiniuc, Tobiasz, Purchartova, Polak, Perlińska, Trivunović, Drabek (l) oraz Lipska, Colik, Baidiuk, Ciesiulewicz, Michalewicz.

Poli: Ściurka, Lewandowska, Wójcik, Bałucka, Cvetanović, Kavalenka, Nowak (l).

MVP: Marta Wójcik


Autorem zdjęć jest Daniel Szer.
P2

Sponsorzy & Partnerzy

Sponsorzy Tytularni

100 lat Dąbrowy Górniczej Dąbrowa Górnicza

Sponsorzy Premium

Arcelor Mittal Poland Centrum Formy

Partnerzy

Partnerzy medialni