Dołącz do nas: Facebook likes Twitter 351 followers Instagram followers
Youtube 211 subscribers
  • MŁODZICZKI MKS DĄBROWA GÓRNICZA WICEMISTRZYNIAMI POLSKI!

    Informacje >>>
Proszę przepisać tekst z obrazka:

Walczyły do końca

W meczu 26. kolejki LSK dąbrowianki przegrały z Treflem Proxima Kraków 2:3.

Dąbrowianki z animuszem przystąpiły do ostatniego spotkania. Koncertowo grała w ataku Barbora Purchartova (67 % skuteczności w I secie), która miała oparcie w tym elemencie gry ze strony Patrycji Polak (6 skończonych ataków na 10 wykonanych). Dobrze funkcjonowało przyjęcie, dzięki czemu dąbrowianki  od początku prowadziły (8:2, 16:11). I choć krakowianki zbliżyły się do nich w końcówce (21:18, 22:22), to ostatnie słowo należało do MKS-u, który wygrał grę nerwów na przewagi i pierwszy objął prowadzenie.

W drugiej partii z letargu otrząsnęły się przyjezdne. W MKS-ie spadł poziom przyjęcia (z 43 na 14%), przez co rywalki ustawiły szczelny blok i zaczęły się problemy w ataku dąbrowianek. Trefl Proxima szybko objął prowadzenie (8:3), które stopniowo powiększał (13:4, 16:6). Nie pomogły zmiany rozgrywającej i przyjmujących ze strony sztabu MKS-u. Przy solidnej skuteczności Eweliny Brzezińskiej i Martyny Łukasik MKS miał niewiele do powiedzenia i musiał podnieść się po dłuższej przerwie w grze.

W trzeciej odsłonie Trefl kontynuował skuteczną grę. MKS poprawił co prawda przyjęcie (41%) i atak (43%), jednak rywalki i tak znów miały przewagę w tych elementach gry. Niemal bezbłędna była w ofensywie Daria Paszek, wspomagana przez wszystkie koleżanki. Rywalki MKS-u ustawiły także szczelny blok i kontrolowały całego seta (2:8, 10:16, 15:21). Dąbrowianki musiały szukać swojej szansy w IV secie.

W nim MKS wrócił do lepszej gry. Skuteczna była wprowadzona Simona Dreczka i Patrycja Polak, zaskoczył także dąbrowski blok.  Wyrównana walka trwała przez większą część tej odsłony (7:8, 16:15, 20:21). W końcówce jednak koncertowo zagrała Aljona Martiniuc, która przy stanie 23:22 skutecznie zaatakowała i zablokowała rywalki.

W tie-breaku wyrównana walka trwała do stanu 2:3. Potem serią czterech punktów popisały się siostry Łukasik i MKS znalazł się w trudnej sytuacji (2:7). Treflowi w tym momencie zaczęło wychodzić wszystko, kończył atak za atakiem (5:13). Jakby tego było mało, świetnie zaczął funkcjonować też jego blok (zasługa Clement i Budzoń), wobec czego żadna siła nie była w stanie już zatrzymać rozpędzonych rywalek.


MKS Dąbrowa Górnicza – Trefl Proxima Kraków 2:3 (27:25, 10:25, 17:25, 25:22, 7:15)

MKS: Martiniuc, Lipska, Purchartova, Polak, Perlińska, Grbac, Drabek (l) oraz Tobiasz, Ciesiulewicz, Dreczka, Baidiuk.

Trefl: Talas, Clement, Paszek, J. Łukasik, Brzezińska, Pavan, Kulig (l) oraz M. Łukasik, Budzoń, Słonecka.

MVP: A. Budzoń


Fot. Daniel Szer
L1 - CEWE
P3

Sponsorzy & Partnerzy

Sponsorzy Tytularni

100 lat Dąbrowy Górniczej Dąbrowa Górnicza

Sponsorzy Ligi

Plus

Sponsorzy Główni

Hyundai Szymański Dąbrowskie Wodociągi SsangYong Szymański Przedsiębiorstwo Miejskie MZUM.pl

Sponsorzy Premium

Arcelor Mittal Poland Centrum Formy Optokom

Partnerzy medialni