Dołącz do nas: Facebook likes Twitter 367 followers Instagram followers
Youtube 212 subscribers
  • MKS Dąbrowa Górnicza - 7R Solna Wieliczka

    12 stycznia, Dąbrowa Górnicza g.17:00
    MKS Dąbrowa Górnicza
    vs
    7R Solna Wieliczka
Proszę przepisać tekst z obrazka:

W Toruniu bez punktów

W meczu 25. kolejki LSK siatkarki MKS-u przegrały na wyjeździe z Poli Budowlanymi Toruń 0:3.

Dąbrowianki od początku meczu miały problemy z przyjęciem, przez co ich skuteczność w akcjach ofensywnych była niższa niż u torunianek. Sytuację w pierwszym secie próbowała ratować  atakami Patrycja Polak, wspomagana w ofensywie przez Natalię Perlińską, jednak to gospodynie przy stanie 9:8 odskoczyły na kilka punktów (13:9, 17:13) i w końcówce zdominowały przebieg seta (24:16).

Po zmianie stron wyrównana walka trwała do stanu 7:5. Potem dąbrowianki straciły dziewięć punktów z rzędu i przy stanie 16:5 było już jasne, że Zagłębianki będą w bardzo trudnej sytuacji. Najwięcej krwi „napsuły” podopiecznym trenera Andrzeja Stelmacha swoimi atakami Anna Lewandowska i Izabela Bałucka. Przy skuteczności ataku MKS-u na poziomie 23% ciężko było cokolwiek zmienić.

Po dłużej przerwie MKS ruszył jednak z „kopyta”. Uzyskał kilkupunktową przewagę dzięki dobrym zagrywkom Anastazji Baidiuk i Aleksandry Lipskiej (4:7, 7:10) i wydawało się, że „złapie” wiatr w żagle. Niestety dla ekipy z hali „Centrum” , przy stanie 11:9 dla MKS-u torunianki popisały się sześciopunktową serią i zbudowały prowadzenie 15:11. Zawodniczki z Dąbrowy Górniczej zdołały jeszcze dojść swoje przeciwniczki (15:14), ale ostatnie słowo należało do podopiecznych trenera Mirosława Zawieracza. Utrzymały zdobycz punktową (20:16, 23:19) i spokojnie dowiozły zwycięstwo do końca.

 
Poli Budowlani Toruń – MKS Dąbrowa Górnicza (25:16, 25:14, 25:19)

Budowlani: Ściurka, Lewandowska, Wójcik, Bałucka, Cvetanović, Hatala, Nowak (l).

MKS: Tobiasz, Lipska, Purchartova, Polak, Ciesiulewicz, Perlińska, Drabek (l) oraz Baidiuk.

MVP: Izabela Bałucka


Fot. Daniel Szer
P1

Sponsorzy & Partnerzy

Sponsorzy Tytularni

100 lat Dąbrowy Górniczej Dąbrowa Górnicza

Sponsorzy Premium

Arcelor Mittal Poland PKM Sosnowiec

Partnerzy

Partnerzy medialni