Dołącz do nas: Facebook likes Twitter 351 followers Instagram followers
Youtube 211 subscribers
  • MŁODZICZKI MKS DĄBROWA GÓRNICZA WICEMISTRZYNIAMI POLSKI!

    Informacje >>>
Proszę przepisać tekst z obrazka:

W Toruniu bez punktów

W meczu 25. kolejki LSK siatkarki MKS-u przegrały na wyjeździe z Poli Budowlanymi Toruń 0:3.

Dąbrowianki od początku meczu miały problemy z przyjęciem, przez co ich skuteczność w akcjach ofensywnych była niższa niż u torunianek. Sytuację w pierwszym secie próbowała ratować  atakami Patrycja Polak, wspomagana w ofensywie przez Natalię Perlińską, jednak to gospodynie przy stanie 9:8 odskoczyły na kilka punktów (13:9, 17:13) i w końcówce zdominowały przebieg seta (24:16).

Po zmianie stron wyrównana walka trwała do stanu 7:5. Potem dąbrowianki straciły dziewięć punktów z rzędu i przy stanie 16:5 było już jasne, że Zagłębianki będą w bardzo trudnej sytuacji. Najwięcej krwi „napsuły” podopiecznym trenera Andrzeja Stelmacha swoimi atakami Anna Lewandowska i Izabela Bałucka. Przy skuteczności ataku MKS-u na poziomie 23% ciężko było cokolwiek zmienić.

Po dłużej przerwie MKS ruszył jednak z „kopyta”. Uzyskał kilkupunktową przewagę dzięki dobrym zagrywkom Anastazji Baidiuk i Aleksandry Lipskiej (4:7, 7:10) i wydawało się, że „złapie” wiatr w żagle. Niestety dla ekipy z hali „Centrum” , przy stanie 11:9 dla MKS-u torunianki popisały się sześciopunktową serią i zbudowały prowadzenie 15:11. Zawodniczki z Dąbrowy Górniczej zdołały jeszcze dojść swoje przeciwniczki (15:14), ale ostatnie słowo należało do podopiecznych trenera Mirosława Zawieracza. Utrzymały zdobycz punktową (20:16, 23:19) i spokojnie dowiozły zwycięstwo do końca.

 
Poli Budowlani Toruń – MKS Dąbrowa Górnicza (25:16, 25:14, 25:19)

Budowlani: Ściurka, Lewandowska, Wójcik, Bałucka, Cvetanović, Hatala, Nowak (l).

MKS: Tobiasz, Lipska, Purchartova, Polak, Ciesiulewicz, Perlińska, Drabek (l) oraz Baidiuk.

MVP: Izabela Bałucka


Fot. Daniel Szer
L1 - CEWE
P1

Sponsorzy & Partnerzy

Sponsorzy Tytularni

100 lat Dąbrowy Górniczej Dąbrowa Górnicza

Sponsorzy Ligi

Plus

Sponsorzy Główni

Hyundai Szymański Dąbrowskie Wodociągi SsangYong Szymański Przedsiębiorstwo Miejskie MZUM.pl

Sponsorzy Premium

Arcelor Mittal Poland Centrum Formy Optokom

Partnerzy medialni