Dołącz do nas: Facebook likes Twitter 367 followers Instagram followers
Youtube 212 subscribers
  • MKS Dąbrowa Górnicza - 7R Solna Wieliczka

    12 stycznia, Dąbrowa Górnicza g.17:00
    MKS Dąbrowa Górnicza
    vs
    7R Solna Wieliczka
Proszę przepisać tekst z obrazka:

W pogoni za sukcesami

W ostatnich dniach w młodzieżowej siatkówce głośno było o sukcesach juniorek MKS-u, które zdobyły medale mistrzostw województwa. Porozmawialiśmy o dąbrowskiej młodzieży z trenerem Grzegorzem Balcarkiem. 

Jak odebraliście ten duży sukces juniorek, które zdobyły złoto i srebro mistrzostw województwa?

G.B.: O ile pierwszy zespół był faworytem, musieliśmy być przygotowani, że takie turnieje rządzą się swoimi prawami. Z zespołem z Bielska zagraliśmy jeden z lepszych meczów w tym sezonie, choć w poprzednich etapach wiodło nam się z nimi różnie. Drugi zespół Dariusza Sobieraja sprawił jednak niespodziankę. Złożony jest w większości z młodych kadetek, które wspierało kilka juniorek. Mimo przegranych w rundzie zasadniczej zarówno z zespołem Żywca jak i Bielska w turnieju finałowym zagrały jedne ze swoich lepszych spotkań i wygrały z Żywcem 3:0, a z BKS-em po tie-breaku, co sprawiło, że byliśmy mile zaskoczeni.
 

To jednak nie koniec juniorskiej batalii. Jaka przyszłość rysuje się przed waszymi podopiecznymi?

G.B.: Mamy ambitne cele. Samo dojście do turnieju finałowego MP jest dla większości zespołów ogromnym sukcesem i taki jest nasz cel. „Sito” rozgrywkowe jest gęste, ale cieszymy się, że możemy zmierzyć się z innymi o najwyższą stawkę. Jeśli uda nam się znaleźć w gronie ośmiu najlepszych zespołów w kraju będziemy walczyć. W takim turnieju praktycznie żaden wyniknie jest sensacją. Dzięki zdobyciu mistrzostwa województwa turniej ćwierćfinałowy rozegramy na własnym terenie. Łatwo nie będzie bo los przydzielił do naszej grupy między innymi brązowe medalistki MP kadetek z poprzedniego sezonu - Trefl Proximę Kraków i inne uczestniczki tego turnieju tj. APS Rumia. Wszystko przed nami. Turniej zostanie rozegrany w dniach 15-18.02.2018 w sali Zespołu Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków w Dąbrowie Górniczej.


Jak ocenia trener dąbrowską młodzież na poziomie szczebla ogólnopolskiego?

G. B.: Wiemy, że konkurencja jest ogromna.  Poza tak uznanymi markami klubów młodzieżowych jak Pałac Bydgoszcz czy Legionovia Legionowo, które właściwie co roku zdobywają medale na arenie ogólnopolskiej jest kilka drużyn, które mogą odegrać rolę „ czarnego konia”. Zespoły takie jak Budowlani Łódź, San – Pajda Jarosław, UKS Szóstka Mielec, Energetyk Poznań, SMS Police czy wspomniana Proxima Kraków to według mnie kolejni kandydaci do udziału w turnieju finałowym. Chciałbym byśmy i my znaleźli się w tym gronie a myślę, że grając na swoim najwyższym możliwym poziomie jesteśmy w stanie podjąć walkę z każdym z przeciwników.
 

W najbliższy weekend kadetki rozegrają finałowe mecze mistrzostw województwa. Czy możemy spodziewać się kolejnych powodów do radości?

G.B.: Znaleźliśmy się w finałowej czwórce zespołów spośród czterdziestu, które wystartowały w rozgrywkach. W finale zagrają dwa nasze zespoły kadetek. Pierwszy zespół składa się ze starszych dziewcząt z trzeciej klasy gimnazjum i pierwszej liceum. Nie ukrywam, że celem jest mistrzostwo, ale jak już wspominałem taki turniej rządzi się swoimi prawami, a przeciwnicy są bardzo mocni. Drugi nasz zespół to młodsze, ale bardzo zdolne, ambitne dziewczęta, które w rundzie rewanżowej sezonu zasadniczego wygrały wszystkie swoje mecze także z pierwszym zespołem kadetek i nie byłoby  sensacji jeśli znalazłyby się one na podium.

P1

Sponsorzy & Partnerzy

Sponsorzy Tytularni

100 lat Dąbrowy Górniczej Dąbrowa Górnicza

Sponsorzy Premium

Arcelor Mittal Poland PKM Sosnowiec

Partnerzy

Partnerzy medialni