Dołącz do nas: Facebook likes Twitter 343 followers Instagram followers
Youtube 211 subscribers
  • MŁODZICZKI MKS DĄBROWA GÓRNICZA WICEMISTRZYNIAMI POLSKI!

    Informacje >>>
Proszę przepisać tekst z obrazka:

W Orbicie bez punktów

W meczu 8. kolejki LSK MKS Dąbrowa Górnicza przegrał na wyjeździe z Impelem Wrocław 1:3. 

Dąbrowianki weszły gorzej w ten mecz, przegrywały z początku 1:3 i 3:5. Zagrywki Igi Chojnackiej sprawiły, że przewaga Impelu rosła (8:4, 9:4), MKS miał problemy z przyjęciem. Pięciopunktowa zaliczka po stronie wrocławianek utrzymywała się dzięki atakom Ilony Gierak i Julii Szczurowskiej do stanu 14:9, 20:15. Dąbrowianki próbowały odrabiać straty (22:19 po skutecznym bloku Patrycji Polak), jednak Impelowi nie zadrżała ręka w końcówce i pewnie wygrał tę partię 25:21.

Drugi set był już bardziej wyrównany. Walka punkt za punkt trwała do stanu 13:13. Potem błędy zaczął popełniać Impel, a dąbrowianki skrzętnie to wykorzystywały (14:17), m.in. dzięki atakom Sanji Trivunović (17:20). W końcówce nastąpiła kumulacja nieskończonych ataków gospodyń, a Anastazja Baidiuk nie miała litości nad siatką dla rywalek, co skutkowało powiększeniem dystansu dzielącego obie drużyny (18:23). W kluczowym momencie Marta Ciesiulewicz zaatakowała skutecznie (22:24), a Ilona Gierak została zablokowana i na przerwę zawodniczki chodziły przy wyniku 1:1.

W trzeciej partii dominował Impel. Szybko objął prowadzenie 6:3, głównie za sprawą MKS-u, który miał problemy ze skończeniem własnych akcji. Wrocławianki wykorzystywały swoje szanse, a dąbrowianki posyłały piłki w aut, co było widoczne w dalszym wyniku (10:6). MKS podjął próbę odwrócenia losów meczu (11:10, 13:12), ale w decydującej fazie seta znów dąbrowianki nie imponowały skutecznością. Wrocławianki wróciły po skutecznych kontrach do kilkupunktowej przewagi (18:14, 22:15, 23:19), której nie oddały do końca i objęły ponownie prowadzenie w meczu.

W czwartym secie wszystko układało się po myśli dąbrowianek (prowadziły 4:1, 7:4, 11:7 dzięki dobrym atakom Aliony Martiniuc i kąśliwym zagrywkom Simony Dreczki), jednak z czasem procent skuteczności w ataku spadł i to wrocławianki objęły prowadzenie (16:15). W najmniej odpowiednim dla MKS-u momencie zaczął także funkcjonować także wrocławski blok i to ekipa z Orbity zaczęła uciekać dąbrowiankom (19:16, 22:17). Sytuację próbowała ratować jeszcze asami serwisowymi Baidiuk (22:19), jednak Impel zatrzymał ataki podopiecznych trenerki Magdaleny Śliwy i przypieczętował zwycięstwo wygraną w czwartej partii 25:19.


Impel Wrocław – MKS Dąbrowa Górnicza (25:21, 22:25, 25:19, 25:19)

Impel: Nichol, Szczurowska, Trojan, Gałucha, Gierak, Chojnacka, Stenzel (l) oraz Murek. 

MKS: Lipska, Purchartova, Polak, Michalewicz, Trivunović, Perlińska, Drabek (l) oraz Ciesiulewicz, Baidiuk, Martiniuc, Tobiasz, Dreczka.

MVP:  Ilona Gierak


Fot. Daniel Szer
L1 - CEWE
P2

Sponsorzy & Partnerzy

Sponsorzy Tytularni

100 lat Dąbrowy Górniczej Dąbrowa Górnicza

Sponsorzy Ligi

Plus

Sponsorzy Główni

Hyundai Szymański Dąbrowskie Wodociągi SsangYong Szymański Przedsiębiorstwo Miejskie MZUM.pl

Sponsorzy Premium

Arcelor Mittal Poland Centrum Formy Optokom

Partnerzy medialni