Dołącz do nas: Facebook likes Twitter 354 followers Instagram followers
Youtube 210 subscribers
  • Wisła Warszawa VS MKS Dąbrowa Górnicza, g. 20

    g. 20, 17 października (środa) http://www.mks.dabrowa.pl/radio.html
  • MKS Dąbrowa Górnicza VS 7R Solna Wieliczka

    27 PAŹDZIERNIKA (SOBOTA), G. 19, HALA "CENTRUM" DĄBROWA GÓRNICZA
Proszę przepisać tekst z obrazka:

W Orbicie bez punktów

W meczu 8. kolejki LSK MKS Dąbrowa Górnicza przegrał na wyjeździe z Impelem Wrocław 1:3. 

Dąbrowianki weszły gorzej w ten mecz, przegrywały z początku 1:3 i 3:5. Zagrywki Igi Chojnackiej sprawiły, że przewaga Impelu rosła (8:4, 9:4), MKS miał problemy z przyjęciem. Pięciopunktowa zaliczka po stronie wrocławianek utrzymywała się dzięki atakom Ilony Gierak i Julii Szczurowskiej do stanu 14:9, 20:15. Dąbrowianki próbowały odrabiać straty (22:19 po skutecznym bloku Patrycji Polak), jednak Impelowi nie zadrżała ręka w końcówce i pewnie wygrał tę partię 25:21.

Drugi set był już bardziej wyrównany. Walka punkt za punkt trwała do stanu 13:13. Potem błędy zaczął popełniać Impel, a dąbrowianki skrzętnie to wykorzystywały (14:17), m.in. dzięki atakom Sanji Trivunović (17:20). W końcówce nastąpiła kumulacja nieskończonych ataków gospodyń, a Anastazja Baidiuk nie miała litości nad siatką dla rywalek, co skutkowało powiększeniem dystansu dzielącego obie drużyny (18:23). W kluczowym momencie Marta Ciesiulewicz zaatakowała skutecznie (22:24), a Ilona Gierak została zablokowana i na przerwę zawodniczki chodziły przy wyniku 1:1.

W trzeciej partii dominował Impel. Szybko objął prowadzenie 6:3, głównie za sprawą MKS-u, który miał problemy ze skończeniem własnych akcji. Wrocławianki wykorzystywały swoje szanse, a dąbrowianki posyłały piłki w aut, co było widoczne w dalszym wyniku (10:6). MKS podjął próbę odwrócenia losów meczu (11:10, 13:12), ale w decydującej fazie seta znów dąbrowianki nie imponowały skutecznością. Wrocławianki wróciły po skutecznych kontrach do kilkupunktowej przewagi (18:14, 22:15, 23:19), której nie oddały do końca i objęły ponownie prowadzenie w meczu.

W czwartym secie wszystko układało się po myśli dąbrowianek (prowadziły 4:1, 7:4, 11:7 dzięki dobrym atakom Aliony Martiniuc i kąśliwym zagrywkom Simony Dreczki), jednak z czasem procent skuteczności w ataku spadł i to wrocławianki objęły prowadzenie (16:15). W najmniej odpowiednim dla MKS-u momencie zaczął także funkcjonować także wrocławski blok i to ekipa z Orbity zaczęła uciekać dąbrowiankom (19:16, 22:17). Sytuację próbowała ratować jeszcze asami serwisowymi Baidiuk (22:19), jednak Impel zatrzymał ataki podopiecznych trenerki Magdaleny Śliwy i przypieczętował zwycięstwo wygraną w czwartej partii 25:19.


Impel Wrocław – MKS Dąbrowa Górnicza (25:21, 22:25, 25:19, 25:19)

Impel: Nichol, Szczurowska, Trojan, Gałucha, Gierak, Chojnacka, Stenzel (l) oraz Murek. 

MKS: Lipska, Purchartova, Polak, Michalewicz, Trivunović, Perlińska, Drabek (l) oraz Ciesiulewicz, Baidiuk, Martiniuc, Tobiasz, Dreczka.

MVP:  Ilona Gierak


Fot. Daniel Szer
P2

Sponsorzy & Partnerzy

Sponsorzy Tytularni

100 lat Dąbrowy Górniczej Dąbrowa Górnicza

Sponsorzy Premium

Arcelor Mittal Poland Centrum Formy

Sponsorzy

iExpress

Partnerzy

Partnerzy medialni