Dołącz do nas: Facebook likes Twitter 367 followers Instagram followers
Youtube 213 subscribers
  • MKS Dąbrowa Górnicza - 7R Solna Wieliczka

    12 stycznia, Dąbrowa Górnicza g.17:00
    MKS Dąbrowa Górnicza
    vs
    7R Solna Wieliczka
Proszę przepisać tekst z obrazka:

Reprezentantka Polski w MKS-ie

Ewelina Tobiasz w sezonie 2017/2018 reprezentować będzie barwy Taurona MKS-u Dąbrowa Górnicza.    

Tobiasz gra na pozycji rozgrywającej, a swoją karierę rozpoczynała w klubie UKS Jedynka Tarnów, z którego trafiła do SMS-u PZPS-u Sosnowiec. Po czterech latach przeniosła się do KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, w barwach którego w 2014 roku wywalczyła awans do ORLEN Ligi i zadebiutowała w najwyższej klasie rozgrywkowej. Rok później została zawodniczką Budowlanych Łódź. Z tym zespołem wywalczyła w poprzednich rozgrywkach wicemistrzostwo Polski. W zakończonym niedawno sezonie wystąpiła w 23 meczach, w których zdobyła 17 punktów - 10 po blokach, 5 po atakach i 2 dzięki zagrywce.    

Jako kadetka nasza nowa rozgrywająca w 2011 wywalczyła z reprezentacją Polski piąte miejsce w mistrzostwach Europy i czwarte w mistrzostwach świata. Rok później zadebiutowała w seniorskiej kadrze, w której gra do dzisiaj - jest w szerokim składzie zespołu trenera Jacka Nawrockiego na obecny sezon reprezentacyjny i znalazła się w kadrze na turnieje World Grand Prix, które odbędą się w lipcu.

- W najbliższym sezonie chciałabym przede wszystkim rozwijać się siatkarsko. Mam nadzieję, że podołam postawionym mi zadaniom, a przy okazji z całym zespołem dostarczymy kibicom siatkarskich emocji z najwyższej półki. Serdecznie pozdrawiam wszystkich kibiców! - mówi nowa zawodniczka MKS-u.

Witamy w Dąbrowie Górniczej!    

Ewelina Tobiasz - ur. 06.02.1994    
Pozycja: Rozgrywająca    
Wzrost: 178    

Przynależność klubowa:    
- 2009: UKS Jedynka Tarnów    
2009-2013: SMS PZPS Sosnowiec    
2013-2015: KSZO Ostrowiec Świętokrzyski    
2015-2017: Budowlani Łódź    
2017: Tauron MKS Dąbrowa Górnicza

Kadra na sezon 2017/2018

I trener: Magdalena Śliwa
II trener: Ireneusz Borzęcki
Trener przygotowania motorycznego: Piotr Karlik
Fizjoterapeuci: Magdalena Barańska, Adam Korecki
Statystyk: Rafał Zając

Rozgrywające: Ewelina Tobiasz
Przyjmujące: Marta Ciesiulewicz
Środkowe: Aleksandra Sikorska
Libero: Kinga Drabek

Fot. Michał Szymański/orlenliga.pl

P1

Sponsorzy & Partnerzy

Sponsorzy Tytularni

100 lat Dąbrowy Górniczej Dąbrowa Górnicza

Sponsorzy Premium

Arcelor Mittal Poland PKM Sosnowiec

Partnerzy

Partnerzy medialni