Dołącz do nas: Facebook likes Twitter 368 followers Instagram followers

MKS Dąbrowa Górnicza
Proszę przepisać tekst z obrazka:

Reprezentantka Czech w MKS-ie

Barbora Purchartová w nadchodzącym sezonie będzie grać w barwach Taurona MKS-u Dąbrowa Górnicza.

Występująca na pozycji środkowej, Barbora Purchartová w poprzednim sezonie reprezentowała barwy Dresdner SC, z którym zajęła trzecie miejsce w 1. Bundeslidze. Zagrała w 19 spotkaniach, w których zdobyła 108 punktów z czego 57 po atakach, 38 blokiem i 13 zagrywką. W 2015 roku wywalczyła - jako zawodniczka Dauphines Charleroi - srebrny medal mistrzostw Belgii.

Nowa zawodniczka naszego klubu jest aktualną reprezentantką Czech. Brała udział m.in. w warszawskim turnieju kwalifikacyjnym do mistrzostw świata, w którym Czeszki zajęły drugie miejsce i o awans powalczą w barażach. Purchartová w wygranym spotkaniu z Polkami zdobyła sześć punktów.

- Jestem naprawdę podekscytowana tym, że będę częścią tej drużyny. Cieszę się, że będę grać w ORLEN Lidze. Znam polskich kibiców z meczów reprezentacyjnych. Świetnie się przy nich gra, dlatego czekam na spotkanie z naszymi fanami - mówi nasza zawodniczka.