Dołącz do nas: Facebook likes Twitter 351 followers Instagram followers
Youtube 211 subscribers
  • MŁODZICZKI MKS DĄBROWA GÓRNICZA WICEMISTRZYNIAMI POLSKI!

    Informacje >>>
Proszę przepisać tekst z obrazka:

Przegrana w Święto Niepodległości

W meczu 5. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet MKS Dąbrowa Górnicza uległ na własnym parkiecie zespołowi BKS-u Profi Credit Bielsko-Biała 0:3 (23:25, 17:25, 20:25).

Tuż przed rozpoczęciem spotkania każda z siatkarek na parkiecie dąbrowskiej hali Centrum mogła poczuć się jak reprezentantka Polski. Odegrano bowiem Mazurka Dąbrowskiego z okazji Narodowego Święta Niepodległości, które Polacy obchodzą 11 listopada.

Hymn podziałał z początku bardziej mobilizująco na dąbrowianki. Objęły prowadzenie 6:3 po skutecznych atakach Aleksandry Sikorskiej i Patrycji Polak. MKS utrzymywał korzystny wynik do stanu 12:9, a bielszczanki myliły się i nie potrafiły zatrzymać szalejących na skrzydłach dąbrowianek. Z czasem jednak do głosu doszła dobrze dysponowana tego dnia Katarzyna Konieczna. Bielszczanka swoimi mocnymi zbiciami piłki doprowadziła do remisu 13:13 i wciąż nic nie było wiadomo w tym secie. Do stanu 16:16 trwała wyrównana wymiana ciosów. Potem ataki dąbrowianek były nieskuteczne, a bielszczanki rozpędziły się i zabójczymi kontrami odskoczyły MKS-owi (16:19). Gospodynie nie załamały się i dzięki „kąśliwym” zagrywkom Anastazji Baidiuk wyrównały w końcówce stan seta (20:20). Przy stanie 23:23 to jednak podopieczne trenera Tore Aleksandersena wykorzystały dwa ataki i objęły prowadzenie 1:0.

Początek drugiego seta to nieprzyjemne dla przeciwniczek z Bielska serwisy Polak i szybkie prowadzenie MKS-u 3:0. Bielszczanki szybko jednak zbliżyły się do podopiecznych trenerki Magdaleny Śliwy i przewaga stopniała (4:3). Błędy w ataku sprawiły, że sztab szkoleniowy MKS-u zmuszony był wziąć czas przy stanie 6:10. Krótka przerwa podziałała pozytywnie na dąbrowianki. „Włączyły” drugi bieg, doprowadziły do remisu 11:11. W decydującej fazie seta swoje doświadczenie kilkoma inteligentnymi zagraniami pokazała Aleksandra Jagieło, bielszczankom „zaskoczył” również blok, przez co na tablicy świetlnej pojawił się wynik 18:14, a potem 22:16 dla BKS-u. Bielszczanki takiej przewagi nie wypuściły już do przerwy. Wygrały drugą partię 25:17 i były w komfortowej sytuacji, a MKS musiał znaleźć sposób, by zmienić przebieg boiskowych wydarzeń.

W trzeciej odsłonie dąbrowianki dzielnie walczyły o to, by odwrócić losy spotkania. Praktycznie przez cały set nie dały odskoczyć bielszczankom (4:4, 8:8, 16:17). Znów pierwsze skrzypce „grały” obdarzone największym potencjałem w ataku Konieczna i Polak, przez co do końca nie było wiadomo, jak zakończy się ta partia. Niestety dla dąbrowskiej publiczności bielszczanki zachowały więcej „zimnej krwi” w końcówce, wyprowadzały skuteczne kontry za sprawą Koniecznej wspomaganej przez Emilię Muchę, co dało im komfortową sytuację (22:18). Na ostatni zryw zdecydowały się Aleksandra Lipska (przełamała nieskuteczność w ofensywie przy stanie 19:23) oraz Patrycja Polak (zaserwowała asa przy stanie 20:23), jednak było już za późno. Najpierw atak ze środka skończyła trudna do zablokowania Nia Grant (20:24), a mecz zamknęła Katarzyna Konieczna.


MKS Dąbrowa Górnicza – BKS Profi Credit Bielsko-Biała 0:3 (23:25, 17:25, 20:25)

MKS: Martiniuc, Tobiasz, Purchartova, Polak, Trivunović, Sikorska, Drabek (l) oraz Baidiuk, Colik (l), Ciesiulewicz, Lipska .

BKS: Jagieło, Konieczna, Pleśnierowicz, Grant, Sobolska, Mucha, Lemańczyk (l) oraz Nowicka, Świrad, Wilczek (l).

MVP: Katarzyna Konieczna.Fot. Daniel Szer
L1 - CEWE
P3

Sponsorzy & Partnerzy

Sponsorzy Tytularni

100 lat Dąbrowy Górniczej Dąbrowa Górnicza

Sponsorzy Ligi

Plus

Sponsorzy Główni

Hyundai Szymański Dąbrowskie Wodociągi SsangYong Szymański Przedsiębiorstwo Miejskie MZUM.pl

Sponsorzy Premium

Arcelor Mittal Poland Centrum Formy Optokom

Partnerzy medialni