Dołącz do nas: Facebook likes Twitter 343 followers Instagram followers
Youtube 211 subscribers
  • MŁODZICZKI MKS DĄBROWA GÓRNICZA WICEMISTRZYNIAMI POLSKI!

    Informacje >>>
Proszę przepisać tekst z obrazka:

Proces odbudowy silnego MKS-u

Wspólna walka o przywrócenie siatkarskiego MKS-u Dąbrowa Górnicza na właściwe miejsce trwa. Jest to jednak proces złożony i wymagający czasu, dlatego wszystkim potrzebna jest nie tylko determinacja, ale i cierpliwość w działaniu. Ludziom związanym z MKS-em zależy  na odbudowaniu drużyny, która znów będzie liczyć się nie tylko na polskich parkietach, ale i występować na europejskich arenach.

Zarząd klubu MKS Dąbrowa Górnicza czyni wszelkie starania, aby zapewnić dąbrowskiej drużynie lepszą przyszłość i sprawić, żeby zespół prezentował jakość zgodną z oczekiwaniami całej sportowej części Dąbrowy Górniczej. – Pragnę przypomnieć, że utraciliśmy sponsora tytularnego, co wiązało się z tym, że musieliśmy dopasować finanse do tej sytuacji. To pozwoliło na to, że zespół na ten sezon budowany był na bazie kilku młodych, 18-20-letnich zawodniczek, które w perspektywie dwóch, trzech lat mają powalczyć o wyższe cele – przypomina genezę budowy zespołu na sezon 2017/2018 Prezes MKS-u Robert Koćma.

Nie są to słowa rzucone na wiatr. Zmiany odbywają się na kilku płaszczyznach. Dla uporządkowania stanu właścicielskiego Miejskiego Klubu Siatkarskiego, a także dla  wzmocnienia nadzoru w Spółce zostały przeprowadzone zmiany w składzie Rady Nadzorczej. Został powołany nowy Przewodniczący Rady Nadzorczej w osobie Pana Leszka Gniadka. Obecnie skład Rady Nadzorczej  MKS-u jest czteroosobowy. – Strategia na najbliższy okres to przede wszystkim weryfikacja planu naprawczego Spółki pod kątem realizacji przyjętych założeń, zbadanie wszystkich istotnych zagadnień związanych z prowadzoną działalnością, ocena płynności finansowej spółki oraz wypracowanie wspólnego stanowiska, które zagwarantuje rozwój i sukces Klubu. Ponadto sprawą priorytetową dla Rady Nadzorczej i Akcjonariuszy jest zaangażowanie lokalnego biznesu w funkcjonowanie i sprawy Klubu oraz współpraca Klubu z najbliższym otoczeniem społecznym. Jak wiemy integracja społeczności lokalnej w działania sportowe niesie za sobą pozytywne skutki  począwszy od wychowania młodego pokolenia w duchu sportowym, a skończywszy na prowadzeniu zdrowego sportowego trybu życia. Klub pragnie zaprosić Firmy z terenów lokalnych oraz z całej Polski do  intensywnej współpracy. Pragnę podkreślić, iż cenimy sobie partnerstwo  z firmami wyznającymi te same wartości sportowe co MKS. Zaangażowanie Klubu w społeczną odpowiedzialność biznesu niewątpliwie ułatwia budowanie właściwych relacji z naszymi sponsorami – wyjaśnia Przewodniczący Leszek Gniadek.

Klub nie zamyka się więc na współpracę z mieszkańcami. Chce odbudować relacje z sympatykami, aby wszyscy grali w jednej drużynie i wspierali bogaty w tradycje siatkarskie MKS. – Kolejną ważną kwestią dla nas jako organu korporacyjnego Spółki jest podniesienie na wyższy poziom relacji pomiędzy Klubem  a społecznością lokalną, ale też pomiędzy Klubem a Sponsorami. Zdajemy sobie sprawę, iż nadszarpnięty wizerunek Klubu wymaga od nas zintensyfikowania działań w relacjach Klub – Kibic. Pragniemy przywrócić prestiż Klubu oraz drużyny na terenie całej Polski. W tym miejscu warto zaznaczyć, iż rok 2017 jest rokiem jubileuszowym Spółki. Obchodzimy 25 -lecie istnienia Klubu, mamy więc za sobą tradycję i doświadczenie, które nas  zobowiązują. Poprzez swoje działania chcemy podnieść znaczenie  patriotyzmu lokalnego, który będzie miał odzwierciedlenie m.in. w prawidłowym wychowaniu młodzieży – dodaje Leszek Gniadek.

Trudna sytuacja nikogo nie przerasta przy Alei Róż. Cały czas podejmowane są decyzje, które mają sprawić, że siatkarski MKS znów zacznie liczyć się w Lidze Siatkówki Kobiet. Fani dąbrowskiej drużyny mogą spać spokojnie. Wdrażana jest długofalowa strategia.  – Musimy patrzeć już na przyszły sezon. W Radzie Nadzorczej i kadrze współwłaścicielskiej zaszły zmiany. Pracujemy nad tym, żeby pozyskać nowych sponsorów, aby już w sezonie 2018/2019 drużyna MKS-u była silniejsza. Prosimy o wyrozumiałość i patrzenie nie tylko na wyniki, ale i całość naszej pracy nad poprawą sytuacji. Początek sezonu nie jest taki, jakiego wszyscy oczekiwaliśmy, ale jesteśmy dobrej myśli i prosimy o wsparcie dla dziewczyn. Liczę, że ze zdwojoną energią przystąpimy do dalszej, ciężkiej pracy nad odbudowaniem silnej pozycji siatkówki w Dąbrowie Górniczej i dzięki wsparciu także kibiców gra naszych zawodniczek w końcówce pierwszej rundy, a także w fazie rewanżowej poprawi się – dodaje pełen nadziei Prezes Koćma.

Jaka będzie najbliższa przyszłość drużyny MKS-u, stara się wyjaśnić także Przewodniczący Rady Nadzorczej Leszek Gniadek.  – Rada Nadzorcza w obecnym składzie przystąpiła do intensywnych prac. Mając na uwadze - przede wszystkim - dobro Klubu, w przeciągu ostatnich 2 miesięcy odbyliśmy 4 posiedzenia. Tematem posiedzeń było omówienie i przygotowanie programu wyjścia z trudnej sytuacji Klubu. Szukamy przyczyn niesatysfakcjonujących wyników, jakie w ostatnim czasie osiąga nasza drużyna. W najbliższym czasie Klub zakomunikuje o powziętych krokach dla wzmocnienia pozycji sportowej Klubu. Modelowym założeniem w przyszłym sezonie  jest walka o najwyższe cele sportowe w tym zdobycie przez naszą drużynę Mistrzostwa Polski – dodał Gniadek. 

Teraz wszystko zależy od Nas - całego siatkarskiego środowiska w Dąbrowie Górniczej. Czas zjednoczyć się w jednym celu - ponownym wejściu na miejsce, które jest należne MKS-owi. 


Fot. Daniel Szer
L1 - CEWE
P1

Sponsorzy & Partnerzy

Sponsorzy Tytularni

100 lat Dąbrowy Górniczej Dąbrowa Górnicza

Sponsorzy Ligi

Plus

Sponsorzy Główni

Hyundai Szymański Dąbrowskie Wodociągi SsangYong Szymański Przedsiębiorstwo Miejskie MZUM.pl

Sponsorzy Premium

Arcelor Mittal Poland Centrum Formy Optokom

Partnerzy medialni