Dołącz do nas: Facebook likes Twitter 341 followers Instagram followers

Informacje >>>
Proszę przepisać tekst z obrazka:

Porażka w trzech setach

W meczu 21. kolejki LSK dąbrowianki przegrały z Impelem Wrocław 0:3.

MKS w udany sposób rozpoczął pierwszą partię. Dzięki dobrej skuteczności Patrycji Polak i Aleksandry Lipskiej prowadził już  5:2 i 7:4. Niestety dla dąbrowianek Impel obudził się i doprowadził do wyrównania 9:9, a z czasem uzyskał przewagę (10:13), którą utrzymał do końcowej fazy seta (16:19).
Zdeprymowane Zagłębianki próbowały się ratować, jednak ataki Tamary Gałuchy i Anny Łozowskiej nie pozwoliły dąbrowiankom nic zmienić w końcówce i przegrały premierową odsłonę 19:25.

Sytuacja powtórzyła się w drugim secie. MKS prowadził w nim 4:1, ale znowu roztrwonił dobrą zaliczkę. Impel rozpędzał się z minuty na minutę, zespołowi trenera Andrzeja Stelmacha znów przytrafiła się seria punktowa po stronie strat. Gospodynie stać było jeszcze na zryw ze stanu 10:17 na 13:17, jednak wrocławianki nie wypuściły przewagi, popisując się takim samym wynikiem jak w pierwszej partii.

Po przerwie regulaminowej obraz gry nie zmienił się. Trener Andrzej Stelmach starał się jeszcze zmotywować zespół, aby powalczył dla najwierniejszych kibiców. Ostatnia partia przebiegała jednak pod dyktando przyjezdnych (4:8, 8:15, 16:21), które nie wypuściły szansy i zamknęły spotkanie w trzech setach.

MKS Dąbrowa Górnicza – Impel Wrocław (19:25, 19:25, 20:25)

MKS: Martiniuc, Lipska, Purchartova, Polak, Perlińska, Grbac, Drabek (l) oraz Ciesiulewicz, Tobiasz

Impel: Wołodko, Murek, Gałucha, Łozowska, Gierak, Chojnacka, Stenzel oraz Trojan.

MVP: Weronika Wołodko