Dołącz do nas: Facebook likes Twitter 339 followers Instagram followers
Youtube 211 subscribers
  • MŁODZICZKI MKS DĄBROWA GÓRNICZA WICEMISTRZYNIAMI POLSKI!

Proszę przepisać tekst z obrazka:

Po trzecie zwycięstwo z Pałacem

W 25. kolejce ORLEN Ligi, siatkarki Taurona MKS Dąbrowa Górnicza zmierzą się na wyjeździe z KS Pałac Bydgoszcz. Początek spotkania w niedzielę (19.03) o godzinie 14:45.

W poprzedniej serii gier, dąbrowianki pokonały przed własną publicznością drużynę Enea PTPS Piła 3:0. Postawa zespołu i zwycięstwo cieszą, ale w tym sezonie nie uda się powtórzyć wyniku z ubiegłorocznych rozgrywek, w których dąbrowianki znalazły się w pierwszej czwórce i miały możliwość walki o medale. Na dwie kolejki przed końcem fazy zasadniczej Tauron MKS traci do czwartego Developresu siedem punktów ( jeden mecz więcej rzeszowianek) i to zespół z Podkarpacia znajdzie się w play-offach, w gronie czterech najlepszych drużyn ORLEN Ligi, rywalizujących o najwyższe cele.

Zawodniczki Pałacu Bydgoszcz nie potrafią wygrać spotkania od dziewięciu meczów. Jedyne trzy punkty jakie zdobyły w ostatnim czasie, to po przegranych tie-breakach z Legionovią Legionowo, KSZO Ostrowiec Św. i Impelem Wrocław. Obecnie bydgoszczanki z dorobkiem dwudziestu sześciu punktów zajmują dziewiąte miejsce, ich przewaga nad dziesiątą drużyną z Bielska-Białej wynosi zaledwie punkt. O sile Pałacu stanowią takie siatkarki jak Ewelina Krzywicka czy Magdalena Jagodzińska.

Jutrzejsze starcie będzie trzecim, jakie stoczą ze sobą obydwa zespoły w tym sezonie. Poprzednie dwa zakończyły się zwycięstwami dąbrowianek, które jutro również wystąpią w roli faworytek spotkania.

Początek meczu w bydgoskiej hali Łuczniczka o godzinie 14:45. Mecz obejrzeć będzie można w telewizji Polsat Sport.

Fot. Bartosz Konieczko

L1 - CEWE
P1

Sponsorzy & Partnerzy

Sponsorzy Tytularni

100 lat Dąbrowy Górniczej Dąbrowa Górnicza

Sponsorzy Ligi

Plus

Sponsorzy Główni

Hyundai Szymański Dąbrowskie Wodociągi SsangYong Szymański Przedsiębiorstwo Miejskie MZUM.pl

Sponsorzy Premium

Arcelor Mittal Poland Centrum Formy Optokom

Partnerzy medialni