Dołącz do nas: Facebook likes Twitter 367 followers Instagram followers
Youtube 213 subscribers
  • MKS Dąbrowa Górnicza - 7R Solna Wieliczka

    12 stycznia, Dąbrowa Górnicza g.17:00
    MKS Dąbrowa Górnicza
    vs
    7R Solna Wieliczka
Proszę przepisać tekst z obrazka:

Nowa przyjmująca MKS-u

Anastazja Baidiuk będzie w nadchodzącym sezonie występować w barwach MKS-u Dąbrowa Górnicza.

Nasza nowa zawodniczka występuje na pozycji przyjmującej. Siatkarską karierę zaczynała na Ukrainie, a poprzednie trzy sezony spędziła w drużynie Telekom Baku, która w 2015 roku połączyła się z lokalnym rywalem - Rabitą. W rozgrywkach 2015/2016 wywalczyła wicemistrzostwo, a w 2016/2017 mistrzostwo Azerbejdżanu. Wystąpiła w czterech spotkaniach Ligi Mistrzyń.

Dla ukraińskiej przyjmującej nie będzie to pierwszy kontakt z Polską - w naszym kraju grała jej matka Irina, która w latach 1993-2005 reprezentowała barwy Kolejarza Katowice, Wisły Kraków, Nike Węgrów, Gwardii Wrocław, Muszynianki i Centrostalu Adriana Bydgoszcz.

- W dzieciństwie zawsze chodziłam na mecze mojej mamy i bardzo dobre wspominam kraj i kibiców. Zawsze marzyłam, aby wrócić i grać w Polsce. Cieszę się, że moje marzenie staje się rzeczywistością. Mam nadzieję, że będziemy osiągać jak najlepsze wyniki - mówi nasza nowa przyjmująca.

Witamy w Dąbrowie Górniczej!

Anastazja Baidiuk - ur. 05.12.1999
Pozycja: przyjmująca
Wzrost: 190 cm

Przynależność klubowa
2014-2017: Telekom Baku
2017: MKS Dąbrowa Górnicza

Kadra na sezon 2017/2018

I trener: Magdalena Śliwa
II trener: Ireneusz Borzęcki
Trener przygotowania motorycznego: Piotr Karlik
Fizjoterapeuci: Magdalena Barańska, Adam Korecki
Statystyk: Rafał Zając

Rozgrywające: Ewelina Tobiasz, Agata Michalewicz
Przyjmujące: Marta Ciesiulewicz, Patrycja Polak, Anastazja Baidiuk
Środkowe: Aleksandra Sikorska, Barbora Purchartová, Simona Dreczka
Atakujące: Aleksandra Lipska
Libero: Kinga Drabek, Kamila Colik

P2

Sponsorzy & Partnerzy

Sponsorzy Tytularni

100 lat Dąbrowy Górniczej Dąbrowa Górnicza

Sponsorzy Premium

Arcelor Mittal Poland PKM Sosnowiec

Partnerzy

Partnerzy medialni