Dołącz do nas: Facebook likes Twitter 354 followers Instagram followers
Youtube 210 subscribers
  • Wisła Warszawa VS MKS Dąbrowa Górnicza, g. 20

    g. 20, 17 października (środa) http://www.mks.dabrowa.pl/radio.html
  • MKS Dąbrowa Górnicza VS 7R Solna Wieliczka

    27 PAŹDZIERNIKA (SOBOTA), G. 19, HALA "CENTRUM" DĄBROWA GÓRNICZA
Proszę przepisać tekst z obrazka:

Niedziela we Wrocławiu


W meczu 8. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet MKS Dąbrowa zmierzy się na wyjeździe z Impelem Wrocław. Początek niedzielnego meczu o 17:00.

Dąbrowianki udały się na czwarty mecz wyjazdowy w tym sezonie. Podopieczne trenerki Magdaleny Śliwy poszukają drugiego, wyjazdowego zwycięstwa w tegorocznych rozgrywkach LSK. Do tej pory udało im się wygrać zaledwie raz w Legionowie 3:0. Czas poprawić punktowy dorobek wyjazdowy we Wrocławiu.

W dąbrowskim klubie wszyscy świadomi są trudnej sytuacji, w jakiej znalazł się MKS, ale nie chowają głowy w przysłowiowy piasek. Czynione są starania już teraz, aby drużyna była wzmocniona. Przed 8. kolejką do zespołu dołączyła nowa środkowa, doświadczona Natalia Perlińska z BKS-u Bielsko-Biała. Trwają negocjacje w sprawie pozyskania także przyjmującej.

Nowy Przewodniczący Rady Nadzorczej Leszek Gniadek wraz z Zarządem MKS-u cały czas pracują nad tym, aby klub funkcjonował coraz lepiej po utracie sponsora tytularnego i w przyszłym sezonie bił się o najwyższą stawkę.  To nie koniec zmian personalnych i w najbliższym czasie poczynione zostaną starania, aby zespół wydostał się z marazmu i piął się w górę tabeli. Teraz liczy się tylko to, aby wszyscy w Dąbrowie Górniczej  zjednoczyli się w tym, aby pomóc ekipie z Alei Róż.  

MKS zmierzy się we Wrocławiu z ekipą, która też nie ma najlepszego startu w sezonie 2017/2018. Wrocławianki zdobyły siedem punktów w siedmiu meczach i aktualnie plasują się na dziesiątym miejscu  tabeli. W czterech dotychczasowych meczach domowych wrocławianki wygrały dwa razy i też potrzebują punktów.

Dąbrowianki będą musiały uważać na kilka zawodniczek w szeregach Impelu. Na pewno należy zaliczyć do tego grona Aleksandrę Trojanowską, która jest na drugim miejscu wśród najlepszych blokujących ligi (27 pkt.) tuż za Mają Savić (31). W czołówce punktujących znajduje się natomiast atakująca Julia Szczurkowska (5. miejsce w rankingu z 105 punktami). Z pewnością należy omijać zagrywką libero Marię Stenzel, która dysponuje jednym z najlepszych przyjęć w LSK (55,13%).
P2

Sponsorzy & Partnerzy

Sponsorzy Tytularni

100 lat Dąbrowy Górniczej Dąbrowa Górnicza

Sponsorzy Premium

Arcelor Mittal Poland Centrum Formy

Sponsorzy

iExpress

Partnerzy

Partnerzy medialni