Dołącz do nas: Facebook likes Twitter 318 followers Instagram 565 followers
Youtube 208 subscribers
 • Grot - MKS 3:2 (24:26, 18:25, 25:17, 25:17, 15:11)

  17 marca, 18:00, Łódź
  Grot Budowlani Łódź
  vs
  MKS Dąbrowa Górnicza
 • GRATULACJE DLA JUNIOREK i KADETEK

  Juniorki MKS Dąbrowa Górnicza zdobyły złoty i srebrny medal, a kadetki złoto Mistrzostw Śląska!
  Więcej o sukcesach
 • Dzieciaki Kibicują MKS

  Darmowy wstęp dla najmłodszych kibiców i ich rówieśników!
  Dzieciaki Kibicują MKS
Proszę przepisać tekst z obrazka:

Niedziela we Wrocławiu


W meczu 8. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet MKS Dąbrowa zmierzy się na wyjeździe z Impelem Wrocław. Początek niedzielnego meczu o 17:00.

Dąbrowianki udały się na czwarty mecz wyjazdowy w tym sezonie. Podopieczne trenerki Magdaleny Śliwy poszukają drugiego, wyjazdowego zwycięstwa w tegorocznych rozgrywkach LSK. Do tej pory udało im się wygrać zaledwie raz w Legionowie 3:0. Czas poprawić punktowy dorobek wyjazdowy we Wrocławiu.

W dąbrowskim klubie wszyscy świadomi są trudnej sytuacji, w jakiej znalazł się MKS, ale nie chowają głowy w przysłowiowy piasek. Czynione są starania już teraz, aby drużyna była wzmocniona. Przed 8. kolejką do zespołu dołączyła nowa środkowa, doświadczona Natalia Perlińska z BKS-u Bielsko-Biała. Trwają negocjacje w sprawie pozyskania także przyjmującej.

Nowy Przewodniczący Rady Nadzorczej Leszek Gniadek wraz z Zarządem MKS-u cały czas pracują nad tym, aby klub funkcjonował coraz lepiej po utracie sponsora tytularnego i w przyszłym sezonie bił się o najwyższą stawkę.  To nie koniec zmian personalnych i w najbliższym czasie poczynione zostaną starania, aby zespół wydostał się z marazmu i piął się w górę tabeli. Teraz liczy się tylko to, aby wszyscy w Dąbrowie Górniczej  zjednoczyli się w tym, aby pomóc ekipie z Alei Róż.  

MKS zmierzy się we Wrocławiu z ekipą, która też nie ma najlepszego startu w sezonie 2017/2018. Wrocławianki zdobyły siedem punktów w siedmiu meczach i aktualnie plasują się na dziesiątym miejscu  tabeli. W czterech dotychczasowych meczach domowych wrocławianki wygrały dwa razy i też potrzebują punktów.

Dąbrowianki będą musiały uważać na kilka zawodniczek w szeregach Impelu. Na pewno należy zaliczyć do tego grona Aleksandrę Trojanowską, która jest na drugim miejscu wśród najlepszych blokujących ligi (27 pkt.) tuż za Mają Savić (31). W czołówce punktujących znajduje się natomiast atakująca Julia Szczurkowska (5. miejsce w rankingu z 105 punktami). Z pewnością należy omijać zagrywką libero Marię Stenzel, która dysponuje jednym z najlepszych przyjęć w LSK (55,13%).
L1 - CEWE
P3

Sponsorzy & Partnerzy

Sponsorzy Tytularni

100 lat Dąbrowy Górniczej Dąbrowa Górnicza

Sponsorzy Ligi

Plus

Sponsorzy Główni

Hyundai Szymański Dąbrowskie Wodociągi SsangYong Szymański Przedsiębiorstwo Miejskie MZUM.pl

Sponsorzy Premium

Arcelor Mittal Poland Centrum Formy Optokom

Partnerzy medialni