Dołącz do nas: Facebook likes Twitter 368 followers Instagram followers
Youtube 212 subscribers
  • Budowlani Toruń - MKS Dąbrowa Górnicza

    15 grudnia, 17:30 Toruń
    Budowlani Toruń
    vs
    MKS Dąbrowa Górnicza
Proszę przepisać tekst z obrazka:

Nie poprzeszkadzały zagrywką

Mimo walki i serca, które włożyły w grę, młodym dąbrowiankom nie udało się przed własną publicznością zatrzymać punktów w hali Centrum. Trenerka MKS-u Magdalena Śliwa starała się wyjaśnić przyczyny sobotniego niepowodzenia z zespołem z Bielska.


Święto Niepodległości nie było dla was udane na parkiecie, po końcowym gwizdku powodów do świętowania niestety nie było.

- Szkoda, że nie uczciliśmy tego dnia zwycięstwem. Przegraliśmy bardzo ważny mecz i nie podołaliśmy wyzwaniu. W pierwszym secie była walka i jeśli zespół grałby tak jak na początku, to wynik byłby inny. Niestety, z seta na set emocje opadały i potem już nie udało się „podjąć” rękawicy do walki.


W pierwszym secie miałyście przewagę i przy ewentualnym zwycięstwie ten mecz mógł ułożyć się zupełnie inaczej. Żałujecie tego momentu?

- Była przewaga, w środku seta ją zgubiłyśmy. Szłyśmy punkt za punkt, lecz w końcówce ręka zadrżała. Nie skończyłyśmy ważnych akcji seta, a kto wie czy nie meczu. Są momenty, gdy dziewczynom brakuje doświadczenia i pewności. Końcówka seta to najważniejszy moment, w którym trzeba pokazać, co się potrafi, a nie na początku czy w środku seta.


Mimo przegranej pokazałyście potencjał w ataku. Inne zawodniczki wspomagały Patrycję Polak.

- W ataku zagraliśmy pozytywnie, ale z naszym przyjęciem było bardzo źle. Przez to po pierwsze nasza gra była zbyt uproszczona, a do tego bardzo słabo funkcjonowała nasza zagrywka. Przez to zespół z Bielska łatwiej wyprowadzał akcje, a my miałyśmy problemy, żeby wybronić te ataki. Jeśli chodzi o wejście Oli Lipskiej to jestem bardzo zadowolona, Patrycja też dobrze sobie radziła. Również Sanja nie zagrała źle. Niestety, nie przeszkadzałyśmy zespołowi przeciwnemu szczególnie zagrywką.


Nad czym będzie pracować w najbliższych dniach?

- Musimy poprawić przyjęcie, ale przede wszystkim zagrywkę. To ten element, którym w pierwszej kolejności można zdobyć punkt i przeszkodzić przeciwnikowi.Fot. Daniel Szer
 
P2

Sponsorzy & Partnerzy

Sponsorzy Tytularni

100 lat Dąbrowy Górniczej Dąbrowa Górnicza

Sponsorzy Premium

Arcelor Mittal Poland Centrum Formy

Partnerzy

Partnerzy medialni