Dołącz do nas: Facebook likes Twitter 351 followers Instagram followers
Youtube 211 subscribers
  • MŁODZICZKI MKS DĄBROWA GÓRNICZA WICEMISTRZYNIAMI POLSKI!

    Informacje >>>
Proszę przepisać tekst z obrazka:

Nie poprzeszkadzały zagrywką

Mimo walki i serca, które włożyły w grę, młodym dąbrowiankom nie udało się przed własną publicznością zatrzymać punktów w hali Centrum. Trenerka MKS-u Magdalena Śliwa starała się wyjaśnić przyczyny sobotniego niepowodzenia z zespołem z Bielska.


Święto Niepodległości nie było dla was udane na parkiecie, po końcowym gwizdku powodów do świętowania niestety nie było.

- Szkoda, że nie uczciliśmy tego dnia zwycięstwem. Przegraliśmy bardzo ważny mecz i nie podołaliśmy wyzwaniu. W pierwszym secie była walka i jeśli zespół grałby tak jak na początku, to wynik byłby inny. Niestety, z seta na set emocje opadały i potem już nie udało się „podjąć” rękawicy do walki.


W pierwszym secie miałyście przewagę i przy ewentualnym zwycięstwie ten mecz mógł ułożyć się zupełnie inaczej. Żałujecie tego momentu?

- Była przewaga, w środku seta ją zgubiłyśmy. Szłyśmy punkt za punkt, lecz w końcówce ręka zadrżała. Nie skończyłyśmy ważnych akcji seta, a kto wie czy nie meczu. Są momenty, gdy dziewczynom brakuje doświadczenia i pewności. Końcówka seta to najważniejszy moment, w którym trzeba pokazać, co się potrafi, a nie na początku czy w środku seta.


Mimo przegranej pokazałyście potencjał w ataku. Inne zawodniczki wspomagały Patrycję Polak.

- W ataku zagraliśmy pozytywnie, ale z naszym przyjęciem było bardzo źle. Przez to po pierwsze nasza gra była zbyt uproszczona, a do tego bardzo słabo funkcjonowała nasza zagrywka. Przez to zespół z Bielska łatwiej wyprowadzał akcje, a my miałyśmy problemy, żeby wybronić te ataki. Jeśli chodzi o wejście Oli Lipskiej to jestem bardzo zadowolona, Patrycja też dobrze sobie radziła. Również Sanja nie zagrała źle. Niestety, nie przeszkadzałyśmy zespołowi przeciwnemu szczególnie zagrywką.


Nad czym będzie pracować w najbliższych dniach?

- Musimy poprawić przyjęcie, ale przede wszystkim zagrywkę. To ten element, którym w pierwszej kolejności można zdobyć punkt i przeszkodzić przeciwnikowi.Fot. Daniel Szer
 
L1 - CEWE
P1

Sponsorzy & Partnerzy

Sponsorzy Tytularni

100 lat Dąbrowy Górniczej Dąbrowa Górnicza

Sponsorzy Ligi

Plus

Sponsorzy Główni

Hyundai Szymański Dąbrowskie Wodociągi SsangYong Szymański Przedsiębiorstwo Miejskie MZUM.pl

Sponsorzy Premium

Arcelor Mittal Poland Centrum Formy Optokom

Partnerzy medialni