Dołącz do nas: Facebook likes Twitter 339 followers Instagram followers
Youtube 211 subscribers
  • MŁODZICZKI MKS DĄBROWA GÓRNICZA WICEMISTRZYNIAMI POLSKI!

Proszę przepisać tekst z obrazka:

Łatwe zwycięstwo w Bydgoszczy

W 25. kolejce ORLEN Ligi, siatkarki Taurona MKS-u Dąbrowa Górnicza nie miały problemów z pokonaniem na wyjeździe Pałacu Bydgoszcz, wygrywając 0:3.  

Na początku spotkania błędy w ataku popełniły: Krzywicka i Krawulska, i dąbrowianki premierową odsłonę rozpoczęły od trzypunktowego prowadzenia (1:4). W kolejnych akcjach gra gospodyń nie uległa poprawie i o czas dla swojego zespołu musiał poprosić trener Grabowski (5:9). Instrukcje szkoleniowca poskutkowały, bo bydgoszczanki odrobiły straty do jednego punktu (10:11). Rozgrywająca Weiss posłała piłki do niezawodnej Horki i Tauron MKS znów wyraźnie prowadził (11:15). Przyjezdne utrzymały do końca wypracowaną przewagę i wygrały pierwszego seta 18:25.
 
W drugim secie walka punkt za punkt trwała do stanu 4:4. Dąbrowianki zdobyły dwa punkty z rzędu, a spory w tym udział miała Horka, atakująca MKS-u dobrą zagrywką utrudniła przyjęcie przeciwniczkom (4:6). Zawodniczki Pałacu grały bardzo czytelnie i przyjezdne bez problemów podbijały ataki  gospodyń, wyprowadzając skuteczne kontrataki (8:16). Zespół gości z duża swobodą przeprowadzał swoje akcje, jeszcze bardziej odjeżdżając rywalkom (10:20). Drugą partię zakończyła Kaliszuk (13:25).
 
Po dziesięciominutowej przerwie obraz gry nie uległ zmianie, dalej stroną dominującą były siatkarki z Dąbrowy Górniczej (4:7). Po raz kolejny mocną bronią Taurona MKS-u okazała się zagrywka, dzięki temu elementowi gry przyjezdnym udało się zdobyć parę punktów (8:13, 11:18). Miejscowe nie były wstanie nawiązać równorzędnej walki, z lepiej dysponowanymi w tym meczu zawodniczkami MKS-u (14:22). Ciesiulewicz skutecznym atakiem ze skrzydła przeprowadziła ostatnią akcję seta i całego spotkania (18:25).

MVP: Marta Ciesiulewicz

KS Pałac Bydgoszcz - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 0:3 (18:25, 13:25, 18:25)

Pałac: Misiuna, Krawulska, Krzywicka, Kuligowska, Śmieszek, Pleśnierowicz oraz Nowakowska (libero), Dąbrowska, Ziółkowska, Bałdyga, Jagodzińska

Tauron MKS: Horka, Ciesiulewicz, Weiss, Ganszczyk, Kaliszuk, Sikorska oraz Drabek (libero), Lemańczyk (libero)

Fot. Bartosz Konieczko
L1 - CEWE
P2

Sponsorzy & Partnerzy

Sponsorzy Tytularni

100 lat Dąbrowy Górniczej Dąbrowa Górnicza

Sponsorzy Ligi

Plus

Sponsorzy Główni

Hyundai Szymański Dąbrowskie Wodociągi SsangYong Szymański Przedsiębiorstwo Miejskie MZUM.pl

Sponsorzy Premium

Arcelor Mittal Poland Centrum Formy Optokom

Partnerzy medialni