Dołącz do nas: Facebook likes Twitter 368 followers Instagram followers
Youtube 212 subscribers
  • Budowlani Toruń - MKS Dąbrowa Górnicza

    15 grudnia, 17:30 Toruń
    Budowlani Toruń
    vs
    MKS Dąbrowa Górnicza
Proszę przepisać tekst z obrazka:

Jest pierwsze zwycięstwo!

MKS Dąbrowa Górnicza odniósł pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Pokonał na wyjeździe Legionovię Legionowo w trzech setach.

Dąbrowianki szybko wzięły sprawy w swoje ręce i od początku kontrolowały premierową partię (1:4, 3:8). Przy pięciopunktowej przewadze MKS-u (10:15), trener gospodyń poprosił o czas, ale po nim gra Legionovii nie wyglądała lepiej (14:20). Nasza drużyna za szybko uwierzyła, że ta część jest już wygrana i przeciwniczki zdobyły cztery "oczka" z rzędu, na co zareagowała trener Magdalena Śliwa, biorąc przerwę. Ta podziałała na zawodniczki prawidłowo - wygraliśmy do 20.

Drugiego seta Legionovia zaczęła od prowadzenia 3:1, ale dąbrowianki zdobyły cztery punkty z rzędu i objęły prowadzenie. Siatkarki z Dąbrowy Górniczej długo nie mogły uzyskać więcej jak dwa punkty przewagi (5:7, 7:9), dopiero przy stanie 9:10 zdobyły pięć "oczek" z rzędu i przewaga była już solidna (9:15). Zespół z Legionowa szybko odrobił sporą część straty (13:15), ale nasza drużyna ponownie zwiększyła prowadzenie (15:19) i kolejny raz wygrała do 20, a partię asem serwisowym zakończyła Patrycja Polak.

Trzeci set był bardziej wyrównany (3:3, 6:6). Przy stanie 11:9 dla dąbrowianek trener miejscowych wziął czas, po którym Legionovia doprowadziła do wyrównania i ponownie oglądaliśmy walkę punkt za punkt (12:12). Przy stanie po 13 zawodniczki MKS-u zdobyły aż sześć punktów z rzędu. Tak sporą przewagę podopieczne Magdaleny Śliwy już nie wypuściły z rąk i wygrały do 19, a całe spotkanie 3:0!


Legionovia Legionowo - MKS Dąbrowa Górnicza 0:3 (20:25 20:25, 19:25)

Legionovia: Mikołajewska, Pacak, Jasek, Bączyńska, Alagierska, Szpak, Korabiec (libero) oraz Mielczarek, Damaske, Rasińska, Grabka.

MKS: Tobiasz, Polak, Purchartova, Martiniuc, Trivunović, Sikorska, Drabek (libero) oraz Baidiuk, Dreczka.

Fot. Daniel Szer
P2

Sponsorzy & Partnerzy

Sponsorzy Tytularni

100 lat Dąbrowy Górniczej Dąbrowa Górnicza

Sponsorzy Premium

Arcelor Mittal Poland Centrum Formy

Partnerzy

Partnerzy medialni