Dołącz do nas: Facebook likes Twitter 273 followers Instagram 426 followers
Youtube 189 subscribers
 • #25LatTradycji

  W 2017 roku obchodzimy jubileusz powstania (1992-2017)!
 • Dzieciaki Kibicują MKS

  Darmowy wstęp dla najmłodszych kibiców i ich rówieśników!
  Dzieciaki Kibicują MKS
 • MKS Dąbrowa Górnicza - Developres SkyRes Rzeszów

  27 listopada, 18.00 Hala Centrum
  MKS Dąbrowa Górnicza
  vs
  Developres SkyRes Rzeszów
Proszę przepisać tekst z obrazka:

Jest pierwsze zwycięstwo!

MKS Dąbrowa Górnicza odniósł pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Pokonał na wyjeździe Legionovię Legionowo w trzech setach.

Dąbrowianki szybko wzięły sprawy w swoje ręce i od początku kontrolowały premierową partię (1:4, 3:8). Przy pięciopunktowej przewadze MKS-u (10:15), trener gospodyń poprosił o czas, ale po nim gra Legionovii nie wyglądała lepiej (14:20). Nasza drużyna za szybko uwierzyła, że ta część jest już wygrana i przeciwniczki zdobyły cztery "oczka" z rzędu, na co zareagowała trener Magdalena Śliwa, biorąc przerwę. Ta podziałała na zawodniczki prawidłowo - wygraliśmy do 20.

Drugiego seta Legionovia zaczęła od prowadzenia 3:1, ale dąbrowianki zdobyły cztery punkty z rzędu i objęły prowadzenie. Siatkarki z Dąbrowy Górniczej długo nie mogły uzyskać więcej jak dwa punkty przewagi (5:7, 7:9), dopiero przy stanie 9:10 zdobyły pięć "oczek" z rzędu i przewaga była już solidna (9:15). Zespół z Legionowa szybko odrobił sporą część straty (13:15), ale nasza drużyna ponownie zwiększyła prowadzenie (15:19) i kolejny raz wygrała do 20, a partię asem serwisowym zakończyła Patrycja Polak.

Trzeci set był bardziej wyrównany (3:3, 6:6). Przy stanie 11:9 dla dąbrowianek trener miejscowych wziął czas, po którym Legionovia doprowadziła do wyrównania i ponownie oglądaliśmy walkę punkt za punkt (12:12). Przy stanie po 13 zawodniczki MKS-u zdobyły aż sześć punktów z rzędu. Tak sporą przewagę podopieczne Magdaleny Śliwy już nie wypuściły z rąk i wygrały do 19, a całe spotkanie 3:0!


Legionovia Legionowo - MKS Dąbrowa Górnicza 0:3 (20:25 20:25, 19:25)

Legionovia: Mikołajewska, Pacak, Jasek, Bączyńska, Alagierska, Szpak, Korabiec (libero) oraz Mielczarek, Damaske, Rasińska, Grabka.

MKS: Tobiasz, Polak, Purchartova, Martiniuc, Trivunović, Sikorska, Drabek (libero) oraz Baidiuk, Dreczka.

Fot. Daniel Szer
L1 - CEWE
P1

Sponsorzy & Partnerzy

Sponsorzy Tytularni

100 lat Dąbrowy Górniczej Dąbrowa Górnicza

Sponsorzy Ligi

Plus

Sponsorzy Główni

Hyundai Szymański Dąbrowskie Wodociągi SsangYong Szymański Przedsiębiorstwo Miejskie MZUM.pl

Sponsorzy Premium

Arcelor Mittal Poland Centrum Formy Optokom

Partnerzy medialni