Dołącz do nas: Facebook likes Twitter 315 followers Instagram 544 followers
Youtube 202 subscribers
 • GRATULACJE DLA JUNIOREK i KADETEK

  Juniorki MKS Dąbrowa Górnicza zdobyły złoty i srebrny medal, a kadetki złoto Mistrzostw Śląska!
  Więcej o sukcesach
 • MKS Dąbrowa Górnicza - KSZO Ostrowiec Św.

  24 lutego, 17:00, Hala Widowiskowa "Centrum"
  MKS Dąbrowa Górnicza
  vs
  KSZO OSTROWIEC
 • BKS - MKS 3:0 (25:22, 25:13, 25:17)

  16 lutego, 18:00, Bielsko-Biała
  BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała
  vs
  MKS Dąbrowa Górnicza
Proszę przepisać tekst z obrazka:

Jest pierwsze zwycięstwo!

MKS Dąbrowa Górnicza odniósł pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Pokonał na wyjeździe Legionovię Legionowo w trzech setach.

Dąbrowianki szybko wzięły sprawy w swoje ręce i od początku kontrolowały premierową partię (1:4, 3:8). Przy pięciopunktowej przewadze MKS-u (10:15), trener gospodyń poprosił o czas, ale po nim gra Legionovii nie wyglądała lepiej (14:20). Nasza drużyna za szybko uwierzyła, że ta część jest już wygrana i przeciwniczki zdobyły cztery "oczka" z rzędu, na co zareagowała trener Magdalena Śliwa, biorąc przerwę. Ta podziałała na zawodniczki prawidłowo - wygraliśmy do 20.

Drugiego seta Legionovia zaczęła od prowadzenia 3:1, ale dąbrowianki zdobyły cztery punkty z rzędu i objęły prowadzenie. Siatkarki z Dąbrowy Górniczej długo nie mogły uzyskać więcej jak dwa punkty przewagi (5:7, 7:9), dopiero przy stanie 9:10 zdobyły pięć "oczek" z rzędu i przewaga była już solidna (9:15). Zespół z Legionowa szybko odrobił sporą część straty (13:15), ale nasza drużyna ponownie zwiększyła prowadzenie (15:19) i kolejny raz wygrała do 20, a partię asem serwisowym zakończyła Patrycja Polak.

Trzeci set był bardziej wyrównany (3:3, 6:6). Przy stanie 11:9 dla dąbrowianek trener miejscowych wziął czas, po którym Legionovia doprowadziła do wyrównania i ponownie oglądaliśmy walkę punkt za punkt (12:12). Przy stanie po 13 zawodniczki MKS-u zdobyły aż sześć punktów z rzędu. Tak sporą przewagę podopieczne Magdaleny Śliwy już nie wypuściły z rąk i wygrały do 19, a całe spotkanie 3:0!


Legionovia Legionowo - MKS Dąbrowa Górnicza 0:3 (20:25 20:25, 19:25)

Legionovia: Mikołajewska, Pacak, Jasek, Bączyńska, Alagierska, Szpak, Korabiec (libero) oraz Mielczarek, Damaske, Rasińska, Grabka.

MKS: Tobiasz, Polak, Purchartova, Martiniuc, Trivunović, Sikorska, Drabek (libero) oraz Baidiuk, Dreczka.

Fot. Daniel Szer
L1 - CEWE
P1

Sponsorzy & Partnerzy

Sponsorzy Tytularni

100 lat Dąbrowy Górniczej Dąbrowa Górnicza

Sponsorzy Ligi

Plus

Sponsorzy Główni

Hyundai Szymański Dąbrowskie Wodociągi SsangYong Szymański Przedsiębiorstwo Miejskie MZUM.pl

Sponsorzy Premium

Arcelor Mittal Poland Centrum Formy Optokom

Partnerzy medialni