Dołącz do nas: Facebook likes Twitter 367 followers Instagram followers
Youtube 212 subscribers
  • MKS Dąbrowa Górnicza - 7R Solna Wieliczka

    12 stycznia, Dąbrowa Górnicza g.17:00
    MKS Dąbrowa Górnicza
    vs
    7R Solna Wieliczka
Proszę przepisać tekst z obrazka:

Druga libero w Dąbrowie Górniczej

Izabela Śliwa będzie w następnym sezonie reprezentowała barwy Taurona MKS-u Dąbrowa Górnicza.

Śliwa swoją karierę zaczynała w Wiśle Kraków. Z tym klubem zdobyła srebrny medal mistrzostw Polski kadetek w 2007 roku, a także została wybraną najlepszą libero tego turnieju. Rok później z reprezentacją Polski juniorek zajęła szóste miejsce w mistrzostwach Europy, a następnie wywalczyła kolejny krążek mistrzostw Polski - tym razem brązowy, z zespołem juniorek "Białej gwiazdy". W 2011 roku trafiła do Atomu Trefla Sopot, z którym zdobyła wicemistrzostwo Polski. Po rocznej grze dla Murowanej Gośliny, przeniosła się do Chemika Police, a następnie trafiła do Bundesligi, gdzie występowała w Aurubisie Hamburg.

Poprzedni sezon spędziła w Polskim Cukrze Muszyniance Enei. W rankingu najlepszych libero, przygotowanym przez ORLEN Ligę, zajęła trzecie miejsce. W kadrze Taurona MKS-u Dąbrowa Górnicza na następny sezon jest już 12 zawodniczek. Skład można sprawdzić tutaj.

Izabela Śliwa - ur. 11.12.1990
Wzrost: 169 cm

Przynależność klubowa
Wychowanka: Wisła Kraków
2011-2012: Atom Trefl Sopot
2012-2013: Piecobiogaz Murowana Goślina
2013:2014: Chemik Police
2014-2015: Aurubis Hamburg
2015-2016: Polski Cukier Muszynianka Enea
2016: Tauron MKS Dąbrowa Górnicza

Fot. Zbigniew Bartnik

P2

Sponsorzy & Partnerzy

Sponsorzy Tytularni

100 lat Dąbrowy Górniczej Dąbrowa Górnicza

Sponsorzy Premium

Arcelor Mittal Poland PKM Sosnowiec

Partnerzy

Partnerzy medialni