Dołącz do nas: Facebook likes Twitter 315 followers Instagram 544 followers
Youtube 202 subscribers
 • GRATULACJE DLA JUNIOREK i KADETEK

  Juniorki MKS Dąbrowa Górnicza zdobyły złoty i srebrny medal, a kadetki złoto Mistrzostw Śląska!
  Więcej o sukcesach
 • MKS Dąbrowa Górnicza - KSZO Ostrowiec Św.

  24 lutego, 17:00, Hala Widowiskowa "Centrum"
  MKS Dąbrowa Górnicza
  vs
  KSZO OSTROWIEC
 • BKS - MKS 3:0 (25:22, 25:13, 25:17)

  16 lutego, 18:00, Bielsko-Biała
  BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała
  vs
  MKS Dąbrowa Górnicza
Proszę przepisać tekst z obrazka:

Dąbrowianki gonią czołówkę

Cztery spotkania sezonu 2017/2018 już za nami. Warto przyjrzeć się jak w statystykach Ligi Siatkówki Kobiet – przed meczem sobotnim z bielszczankami – prezentują się siatkarki MKS-u Dąbrowa Górnicza.

 

 

Niewątpliwie wyróżniającą się siatkarką w szeregach dąbrowianek jest Patrycja Polak, która obok najlepiej punktującej Aleksandry Sikorskiej (12 pkt.) w meczu z Legionovią była wiodącą siatkarką i zdobyła od niej tylko jedno „oczko” mniej. Przyjmująca MKS-u jest najskuteczniejszą dąbrowianką, a na swym koncie w czterech meczach LSK zdobyła 49 punktów. W rankingu prowadzi rewelacyjna Katarzyna Konieczna z BKS-u (91 pkt.), przed Helene Rousseuax z Developres SkyRes Rzeszów (83).

 

Patrycja Polak bryluje również wśród najlepiej zagrywających. Zdobyła już 7 punktów bezpośrednio z zagrywki. Daje jej to trzecią lokatę, a przed nią są tylko Paulina Stroiwąs z ekipy KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (10 pkt.) i Ewelina Mikołajewska z Legionovii (8).

 


W czołówce blokujących już zameldowała się środkowa MKS-u Aleksandra Sikorska. Nasza siatkarka w tym elemencie siatkarskiego rzemiosła zdobyła już 11 punktów. Tuż za nią, z dorobkiem 9 „oczek”, plasuje się inna środkowa z Dąbrowy, Barbora Purchartova. W rankingu liderką jest Maja Savić z Polski Cukier Muszynianki Muszyna (19 pkt.), której „depcze” po piętach Zuzanna Efimienko-Młotkowska (16).  


Fot. Daniel Szer

L1 - CEWE
P1

Sponsorzy & Partnerzy

Sponsorzy Tytularni

100 lat Dąbrowy Górniczej Dąbrowa Górnicza

Sponsorzy Ligi

Plus

Sponsorzy Główni

Hyundai Szymański Dąbrowskie Wodociągi SsangYong Szymański Przedsiębiorstwo Miejskie MZUM.pl

Sponsorzy Premium

Arcelor Mittal Poland Centrum Formy Optokom

Partnerzy medialni