Dołącz do nas: Facebook likes Twitter 368 followers Instagram followers
Youtube 212 subscribers
  • Budowlani Toruń - MKS Dąbrowa Górnicza

    15 grudnia, 17:30 Toruń
    Budowlani Toruń
    vs
    MKS Dąbrowa Górnicza
Proszę przepisać tekst z obrazka:

Dąbrowianki gonią czołówkę

Cztery spotkania sezonu 2017/2018 już za nami. Warto przyjrzeć się jak w statystykach Ligi Siatkówki Kobiet – przed meczem sobotnim z bielszczankami – prezentują się siatkarki MKS-u Dąbrowa Górnicza.

 

 

Niewątpliwie wyróżniającą się siatkarką w szeregach dąbrowianek jest Patrycja Polak, która obok najlepiej punktującej Aleksandry Sikorskiej (12 pkt.) w meczu z Legionovią była wiodącą siatkarką i zdobyła od niej tylko jedno „oczko” mniej. Przyjmująca MKS-u jest najskuteczniejszą dąbrowianką, a na swym koncie w czterech meczach LSK zdobyła 49 punktów. W rankingu prowadzi rewelacyjna Katarzyna Konieczna z BKS-u (91 pkt.), przed Helene Rousseuax z Developres SkyRes Rzeszów (83).

 

Patrycja Polak bryluje również wśród najlepiej zagrywających. Zdobyła już 7 punktów bezpośrednio z zagrywki. Daje jej to trzecią lokatę, a przed nią są tylko Paulina Stroiwąs z ekipy KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (10 pkt.) i Ewelina Mikołajewska z Legionovii (8).

 


W czołówce blokujących już zameldowała się środkowa MKS-u Aleksandra Sikorska. Nasza siatkarka w tym elemencie siatkarskiego rzemiosła zdobyła już 11 punktów. Tuż za nią, z dorobkiem 9 „oczek”, plasuje się inna środkowa z Dąbrowy, Barbora Purchartova. W rankingu liderką jest Maja Savić z Polski Cukier Muszynianki Muszyna (19 pkt.), której „depcze” po piętach Zuzanna Efimienko-Młotkowska (16).  


Fot. Daniel Szer

P3

Sponsorzy & Partnerzy

Sponsorzy Tytularni

100 lat Dąbrowy Górniczej Dąbrowa Górnicza

Sponsorzy Premium

Arcelor Mittal Poland Centrum Formy

Partnerzy

Partnerzy medialni