Dołącz do nas: Facebook likes Twitter 343 followers Instagram followers
Youtube 211 subscribers
  • MŁODZICZKI MKS DĄBROWA GÓRNICZA WICEMISTRZYNIAMI POLSKI!

    Informacje >>>
Proszę przepisać tekst z obrazka:

Andrzej Stelmach trenerem MKS-u

Zarząd Klubu wraz z Radą Nadzorczą MKS Dąbrowa Górnicza S.A. sukcesywnie wprowadza kolejne rozwiązania przy Alei Róż, które mają zapewnić dąbrowskiej drużynie spokojny byt.

We wtorek Zarząd Klubu przedstawił nowego, pierwszego trenera MKS-u. Został nim Andrzej Stelmach. Tym samym Magdalena Śliwa nie żegna się z zespołem, lecz będzie drugim trenerem. Posadę zachowuje także Ireneusz Borzęcki, który będzie wspierał ten duet jako asystent. – Jako Zarząd wspólnie z Radą Nadzorczą podjęliśmy decyzję o podpisaniu kontraktu z trenerem Andrzejem Stelmachem. Magdalena Śliwa zostaje jednak z nami. Uważam, że nowy szkoleniowiec będzie wzmocnieniem zespołu i zmiana koncepcji gry drużyny zaowocuje poprawą pozycji MKS-u w szeregach Ligi Siatkówki Kobiet – wyjaśnił Prezes MKS-u Robert Koćma.

Nowy trener dąbrowskiej drużyny zdaje sobie sprawę, że czeka go misja pełna wyzwań, ale ma spore doświadczenie wyniesione z parkietów siatkarskich na całym świecie  i wierzy w poprawę sytuacji MKS-u. – Poświęciłem siatkówce ponad połowę swojego życia i mam za sobą także prowadzenie zespołu kobiecego. Przede mną spore wyzwanie, ale w życiu nic nie przychodzi łatwo. Podjąłem się tej misji i będę wymagał od siebie, współpracowników i siatkarek jak najwięcej, żeby MKS pozostał w LSK i odniósł sukces. Czeka nas ciężka praca, drużyna jest po kilku porażkach. Zaczynamy od zera, ale wierzę, że cały zespół w końcu zadziała – przekazał trener Andrzej Stelmach.

Andrzej Stelmach, ur. 15.08.1972 r., to bardzo utytułowany, były zawodnik. Wielokrotny medalista mistrzostw Polski, po złoty medal sięgał łącznie sześciokrotnie –  z AZS-em Częstochowa (1993, 1994, 1995, 1997) i Skrą Bełchatów (2005, 2006). Na swym koncie ma także srebrne i brązowe medale mistrzostw Polski. W swym dorobku ma także Superpuchar Włoch (1999) i Puchar Polski (2005, 2006, 2008). W reprezentacji Polski rozegrał ponad 300 meczów, reprezentował nasz kraj na Igrzyskach Olimpijskich w Atlancie i Atenach.

W karierze trenerskiej był przedstawicielem sztabu szkoleniowego MKS-u Banimex Będzin (2013-2015) oraz BBTS-u Bielsko-Biała (2015-2016). W 2016 roku prowadził żeński zespół KU AZS Politechniki Opolskiej, który występował w pierwszej lidze.  Umowa z nowym szkoleniowcem MKS-u będzie obowiązywała minimum do końca sezonu 2017/2018.

Nowemu szkoleniowcowi życzymy zdrowia i sukcesów z MKS-em.


Fot. Daniel Szer
L1 - CEWE
P2

Sponsorzy & Partnerzy

Sponsorzy Tytularni

100 lat Dąbrowy Górniczej Dąbrowa Górnicza

Sponsorzy Ligi

Plus

Sponsorzy Główni

Hyundai Szymański Dąbrowskie Wodociągi SsangYong Szymański Przedsiębiorstwo Miejskie MZUM.pl

Sponsorzy Premium

Arcelor Mittal Poland Centrum Formy Optokom

Partnerzy medialni